Umykają szanse na drugą kadencję Prezydenta


Nowy sondaż. Druga kadencja dla Andrzeja Dudy?

43, 9 proc. osób stwierdziło, że nie chciałoby, by Andrzej Duda był prezydentem przez dwie kadencje – wynika z sondażu SW Research dla rp.pl.

33, 9 proc. odpowiedziało natomiast, że chciałoby, by obecnie pełniący funkcję prezydenta, sprawował ją ponownie. 22, 2 proc. ankietowanych osób udzieliło natomiast na zadane pytanie odpowiedź „nie wiem/trudno powiedzieć”. – Częściej przeciwnikami ponownego wybrania Andrzeja Dudy na prezydenta RP są mężczyźni (45 proc.), osoby o wykształceniu wyższym (47 proc.), dochodzie netto od 2001 do 3000 zł (50 proc.) oraz badani z miast od 100 do 199 tys. mieszkańców (51 proc.). Wraz ze wzrostem wieku rośnie odsetek osób, które są przeciwne drugiej kadencji Andrzeja Dudy na stanowisku prezydenta RP – z 38 proc. wśród najmłodszych badanych, do 52 proc. wśród ankietowanych powyżej 50 roku życia – zwraca uwagę w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research.

Sondaż przeprowadzono w dniach 12-13 czerwca 2018 roku na próbie 800 osób reprezentatywnej dla populacji Polski pod względem płci, wieku i miejsca zamieszkania. Więcej na stronie Rzeczpospolitej”.

(ks)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: