Koncepcje szwedzkiej biskupy


NIEDZIELA, CZERWIEC 17, 2018

W odmętach lewackiego szaleństwa. Szwedzka biskupa chce usunięcia krzyży w kościele i zastąpienia ich drogowskazem do Mekki

Biskupa Eva Brunne. Foto: wikimedia
Biskupa Eva Brunne. Foto: wikimedia

Eva Brunne, która jest biskupa, czy czym tam w tej Szwecji wzywa by w jej diecezji usunięto krzyże i zastąpiono znakami pokazującymi kierunek Mekki. To ma być taki miły gest wobec muzułmanów, by nie czuli się wykluczeni.

Biskupa ta zasłynęła w 2009 roku kiedy oznajmiła, że jest lesbijka i wychowuje dziecko ze swoją żoną, czy czym tam, Gunillą Linden, która również jest jakąś tam kapłanką chrześcijańską.

Diecezja Brunne obejmuje Parafię Marynarzy położoną przy dokach i porcie we wschodnim Sztokholmie. W związku z tym dewiantka zaczęła się troskać o tych marynarzy, którzy są muzułmanami i według niej nie mieliby się gdzie pomodlić.

Na swoim blogu napisała więc, że w Kościele Misyjnym Marynarzy należałoby usunąć symbole chrześcijańskie i przygotować pokój modlitewny dla muzułmanów. Bo według niej to „aniołowie”.

Taka zmiana nie umniejszyłaby w niczym chrześcijańskiego charakteru świątyni, a pozwoliłoby na to, by nikt nie czuł się „wytykany palcem”. Jak twierdzi skoro takie pokoje są w szpitalach, na lotniskach, to mógłby być i w kościele.

Zobacz też: Współżycie homoseksualistów jest najważniejsze. Sąd Najwyższy Kanady wydał wyrok

Pomysły wariatki i heretyczki napotykają jednak na opór. Patrik Pettersson, jeden z pastorów w jej diecezji i w Kościele Misyjnym Marynarzy stwierdził, że Brunne w imię swej jakiejś „gościnności” porzuca naukę kościoła.

Także administratorka kościoła Kiki Wetterberg nie chce zgodzić się z pomysłami biskupy, która mimo zwierzchnictwa nie ma jednak władzy nad ta parafią i Misyjnym Kościołem.

– Nie mam problemu z tym, że do kościoła przychodzą marynarze muzułmanie, czy Hindusi i modlą się w nim. Jednak jesteśmy chrześcijańską świątynią, więc zachowamy nasze symbole. Kiedy odwiedzam meczet, to nie domagam się, by oni zlikwidowali swoje symbole.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: