Jeden z janczarów solidarnościowej transformacji odszedł z TVN


Bogdan Rymanowski pożegnał się z widzami

Bogdan Rymanowski po raz ostatni prowadził program „Kawę na ławę” na antenie TVN24. Dziennikarz po zakończeniu programu pożegnał się z widzami.

– Po raz pierwszy od 12 lat nie powiem „do zobaczenia za tydzień”. Mówię tylko: do zobaczenia. Bardzo wszystkim państwu dziękuję – stwierdził Rymanowski na zakończenie programu. Politycy, goście programu, podziękowali dziennikarzowi, nagradzając go oklaskami.

Niespełna miesiąc temu Bogdan Rymanowski poinformował, że odchodzi z TVN24. „Drodzy Państwo, po niemal 17 latach pracy odchodzę z telewizji TVN24” – napisał Rymanowski. Dodał, że decyzję podjął z żalem. Dziennikarz podziękował też przyjaciołom kolegom, kierownictwu i widzom stacji. „Wasze zaufanie to dla mnie największa nagroda” – stwierdził.

Na końcu oświadczenia Rymanowski napisał: „coś się kończy, ale także coś zaczyna”. Dodał, że jest jeszcze za wcześnie, by mówić o jego przyszłości. „Nie żegnam się z Państwem, lecz mówię: do zobaczenia” – dodał dziennikarz.

 

Kariera Bogdana Rymanowskiego

Swoją przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 1990 roku w Radiu Kraków, gdzie był reporterem. Później przeniósł się do RMF FM. Z tą rozgłośnią związany był w latach 1990-1997 oraz 2001-2002. Prowadził tam różne kilkugodzinne pasma, m.in. „Radio Muzyka Fakty”.

W tym czasie współpracował również z TVP1, gdzie w latach 1994-1996 był jednym z prowadzących programu „Puls dnia”. Był to flagowy program publicystyczny „Jedynki” za czasów prezesury Wiesława Walendziaka, który był jego pomysłodawcą.

Kolejnym etapem w karierze Bogdana Rymanowskiego była Telewizja Wisła, gdzie prowadził „Fakty”, a następnie TVN. Na początku prowadził „Kropkę nad i” oraz „Fakty południe”. Ta część jego kariery trwała do 2001, gdyż wtedy przeniósł się do TV Puls, gdzie został szefem i prowadzącym programu informacyjnego „Wydarzenia”.

Praca Rymanowskiego w TV Puls nie trwała długo, bo jeszcze w 2001 roku związał się z TVN24. Od września 2003 roku prowadził weekendowe wydania Faktów TVN, a po zwolnieniu Tomasza Lisa od 2004 roku prowadził wydania także w tygodniu.

Po raz ostatni główny program informacyjny stacji TVN Bogdan Rymanowski poprowadził 3 marca 2006 roku.

Oprócz prowadzenia programów informacyjnych Bogdan Rymanowski był gospodarzem programów publicystycznych. W latach 2001-2010 prowadził magazyn „24 godziny”. Od stycznia 2010 roku do 2 lutego 2012 roku prowadził wieczorny program TVN24 „Rozmowa Rymanowskiego”.

Bogdan Rymanowski został kilkukrotnie wyróżniony za swoją pracę. W 2007 roku został laureatem Nagrody im. Dariusza Fikusa w kategorii „twórca w mediach”. Ma także na swoim koncie Wiktora 2007 w kategorii „Najwyżej ceniony publicysta” oraz statuetkę w kategorii AuTORytet plebiscytu MediaTory. W 2008 roku miesięcznik „Press” przyznał mu tytuł „Dziennikarza Roku”.

 

(PG)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: