Fiasko ukraińskiego ataku pod Gorłówką


FIASKO UKRAIŃSKIEGO ATAKU POD GARŁÓWKĄ?

ZACHOWAJ ARTYKUŁPOLEĆ ZNAJOMYM

Mimo , że USA ostrzegały Kijów o zagrożeniach dotyczących ofnsywnych operacji w Donbasie , to Ukraińcy zaatakowali i ….ponieśli straty największe od kilku miesięcy!

 

  W Stanach Zjednoczonych, nawet zanim APU zaatakowało Gorłowkę, zostali ostrzeżeni o niebezpieczeństwie tych działań.

W Waszyngtonie wcześniej wydali ostrzeżenie dla Kijowa o zagrożeniach we wszystkich planach dotyczących rozpoczęcia przez Ukrainę ofensywnych operacji w Donbasie.

Amerykańska Rada Polityki Zagranicznej stwierdziła, że ​​niezależna ofensywa ukraińskiej armii w Donbasie, bez zewnętrznego wsparcia, doprowadziłaby do dużej liczby ofiar i nie zakończyłaby się zwycięstwem APU. Co więcej, krok ten doprowadzi do tego, że partnerzy międzynarodowi odwrócą się od Ukrainy, odmawiając wsparcia ekonomicznego i politycznego.

Według amerykańskich ekspertów ofensywne działania APU są skazane na niepowodzenie. Jeśli Ukraina zdecyduje się zaatakować, będzie to pomyłka.

Jak wiadomo, ostatni atak armii ukraińskiej pod Gorłowką zakończył się fiaskiem. Straty armii ukraińskiej okazały się największe w ostatnich miesiącach walk.

Źródło:
AiF, fot. Ze źródeł otwartych

autor: Elena Bystrov

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.