Sprowadzanie nas do parteru


CZWARTEK, MAJ 17, 2018

Szkoda, że jeszcze Grossa nie było. Ks. Isakowicz-Zaleski ostro o Dudzie: „Polska spadła wobec USA do poziomu Portoryko”

Ks. Isakowicz-Zaleski i prezydent Andrzej Duda/ PAP/ wikicommons
Ks. Isakowicz-Zaleski i prezydent Andrzej Duda/ PAP/ wikicommons

Ks. Isakowicz-Zaleski ostro wypowiedział się o planach prezydenta Dudy w USA. „Polska spadła wobec USA do poziomu Portoryko” – uważa ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, który skomentował na Twitterze składanie kwiatów pod Pomnikiem Katyńskim przez prezydenta Andrzeja Dudę i burmistrza Jersey City Stevena Fulopa.

„Jeżeli prezydent Andrzej Duda, pierwsza osoba w III RP, wspólnie składa wieniec z oszczercą, który znieważył marszałka Stanisława Karczewskiego, trzecią osobę w państwie, to oznacza, że w 100. rocznicę niepodległości Polska spadła wobec USA do poziomu Portoryko” – napisał ks. Isakowicz-Zaleski.

Czytaj też: Niemiecki parlament wrze! Politycy awanturują się o uchodźców. „Kto płaci w wam pensje? Na pewno nie burki i żyjący z zasiłków muzułmańscy nożownicy”

Isakowicz-Zaleski@IsakowiczZalesk

Jeżeli prezydent @AndrzejDuda, pierwsza osoba w III RP, wspólnie składa wieniec z oszczercą, który znieważył marszałka @StKarczewski, trzecią osobę w państwie, to oznacza, że w 100. rocznicę niepodległości spadła wobec do poziomu Portoryko. @prezydentpl @MSZ_RP https://twitter.com/PolskieRadio24/status/996703785090211840 

Ksiądz Isakowicz- Zalewski wypowiedział się na temat obraźliwych słów burmistrza Jersey City, który zarzucił marszałkowi Senatu antysemityzm i zaprzeczanie Holokaustowi. Fulop nazwał też Karczewskiego „białym nacjonalistą”. Po kilku dniach ogłosił, że żałuje tych słów.

W środę Andrzej Duda, a następnie Steven Fulop złożyli kwiaty pod Pomnikiem Katyńskim w Jersey City. Odbyli również krótką rozmowę i wymienili się upominkami. Polski prezydent wręczył amerykańskiemu politykowi książkę o historii Katynia po angielsku, natomiast burmistrz przekazał Dudzie miniaturę Pomnika Katyńskiego.

O spotkaniu z burmistrzem Jersey Stevenem Fulopem wypowiedział się również Krzysztof Szczerski, szef gabinetu prezydenta.

–”Była to dobra okazja, żeby burmistrz po raz kolejny wysłuchał dość twardych słów polskiego prezydenta, który powiedział dość wyraźnie i kategorycznie, że oczekuje wypełnienia obowiązku, jakim jest poszanowanie Pomnika Katyńskiego” – oświadczył Szczerski.

Wcześniej w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku Andrzej Duda spotkała się z przedstawicielami organizacji żydowskich.

Isakowicz-Zaleski@IsakowiczZalesk

To jakiś obowiązkowy rytuał? Bedzie też T. Gross i inni polakożercy? Nie lepiej spotkać się z tymi, którzy w dobrze życzą i Polakom? @prezydentpl @AndrzejDuda @KSzczerski @MSZ_RP https://twitter.com/prezydentpl/status/996819797596889088 

„To jakiś obowiązkowy rytuał? Będzie też Tomasz Gross i inni polakożercy? Nie lepiej spotkać się z tymi, którzy w USA dobrze życzą Polsce i Polakom?” – pyta ks. Isakowicz-Zaleski.

Przeczytaj też: To skandaliczne nagranie z oszustwa podbija sieć. Oto jak w magiczny sposób truskawki z Hiszpanii „zamieniają się” w polskie! [VIDEO]

Nczas.com/ PAP/ Twitter

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: