Krzewienie bolszewickiej miłości przez naukowca z Instytutu Marksizmu i Leninizmu


 WIRTUALNA POLSKA
MIESIĘCZNICA
+1

MARIANNA FIJEWSKA

wczoraj (18:44)

Balcerowicz: Strzelcy na dachach świadczą o chęci zastraszania ludzi, lub paranoi

Leszek Balcerowicz postanowił skomentować obecność snajperów podczas miesięcznic smoleńskich. Opublikowany w sieci post wywołał lawinę komentarzy.
Leszek Balcerowicz podczas konferencji

Leszek Balcerowicz podczas konferencji (PAP, Fot: Jakub Kamiński)

„Kolejna „miesięcznica smoleńska”: 2500 policjantów i strzelcy na dachach świadczą bądź o chęci zastraszania ludzi bądź o paranoi.” – napisał na Facebooku Leszek Balcerowicz, odnosząc się do informacji ujawnionej w piątek przez komendanta głównego.

Jarosław Szymczyk przyznał wówczas, że miesięcznicę zabezpieczali również strzelcy innej formacji, którą jest Biuro Ochrony Rządu.
– Przypomnę, że w zgromadzeniu brały [udział – red.] osoby podlegające ochronie Biura Ochrony Rządu i BOR sporządza swój plan zabezpieczenia tych osób – powiedział

Ale mataczą w sprawie Snajperów na dachu,podczas miesięcznic smoleńskich,red.pieknie zaorał posłuchajcie.

W drugiej części opublikowanego komentarza, Leszek Balcerowicz polecił internautom pewną lekturę.

„‚Paranoja polityczna. Psychologia nienawiści’. Oto próbka: ‚Siejący nienawiść demagog, podżegający swoich zwolenników przeciwko wyimaginowanym wrogom, przez jednych zostanie zlekceważony jako ekstremista, ale przez tych, którym potrzebne jest fałszywe wsparcie w postaci paranoicznego przesłania, będzie uznany za zbawiciela'” – napisał.

Jego post natychmiast wywołał burzliwą dyskusję. Część internautów stanęło w obronie miesięcznic, pisząc: „A co Wam przeszkadza, że grupa osób publicznie się modli? Robią Wam tym jakąś krzywdę? Przecież nie łamią prawa!”. Inni z oburzeniem wtórują polskiemu ekonomiście: „Mówią o kosztach na Woodstock a tam żadnych rozrób nie było, mimo tego, że tam przypadało 100 osób na 1 policjanta.”, „Komendant główny policji powiedział,ze miesięcznica to wydarzenie o charakterze modlitewno-narodowym,obecności snajperów na dachu nie potrafił juz wytłumaczyć!”- piszą.

 

WP Wiadomości