Łotysze obnażają buzie ponętnych i zakwefionych


 logo Polonia Christiana
DZISIAJ JEST
SOBOTA 12 SIERPNIA

Łotwa: trwają prace nad wprowadzeniem zakazu zakrywania twarzy w miejscach publicznych

Data publikacji: 2017-08-12 07:00
Data aktualizacji: 2017-08-12 08:36:00
Łotwa: trwają prace nad wprowadzeniem zakazu zakrywania twarzy w miejscach publicznych

By Steve Evans from Citizen of the World (Istanbul 002 Uploaded by russavia) [CC-BY-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)%5D, via Wikimedia Commons

Na Łotwie zostanie wprowadzony całkowity zakaz zakrywania twarzy w miejscach publicznych. Odpowiedni projekt ustawy,  i to w trybie ekspresowym, przygotowywany jest przez łotewskie ministerstwo sprawiedliwości.

 

Jak poinformował Dzintars Rasnacs, szef łotewskiego resortu sprawiedliwości, ustawa ma mieć charakter prewencyjny i jest nakierowana na ochronę wartości chrześcijańskich i europejskich.

 

– Zakaz będzie dotyczyć zarówno te osoby, które od lat zamieszkują Republikę Łotwy – to niewielka liczba obywateli, a także te, które zamierzają do naszego kraju przyjechać. Mamy na myśli zarówno różnego rodzaju maski oraz typowo muzułmańskie atrybuty odzieży jak niqaby czy burki. Zakazy takie już obowiązują m.in. w takich krajach jak Francja, Belgia, Holandia oraz w niektórych landach niemieckich i kantonach szwajcarskich. Pora także na nasz kraj – oświadczył łotewski minister sprawiedliwości.

 

Z inicjatywą rozpoczęcia ogólnonarodowych konsultacji nt. wprowadzenia zakazu zakrywania twarzy wystąpił w roku 2015 prezydent Raimonds Vejonis.

 

Władze w Rydze zgodziły się na przyjęcie 531 uchodźców z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Wiąże się to z wydatkami sięgającymi 15 mln euro, z czego ponad połowa środki pochodzące z budżetu łotewskiego. Resztę dofinansowują fundusze europejskie.

 

Źródło „TASS”

ChS

Read more: http://www.pch24.pl/lotwa–trwaja-prace-nad-wprowadzeniem-zakazu-zakrywania-twarzy-w-miejscach-publicznych,53749,i.html#ixzz4pWg9Q02V