Wymiana kadr jest rdzeniem reform


TELEWIZJA REPUBLIKA.pl

 

Stankiewicz: Pan prezydent Andrzej Duda blokuje rdzeń kręgowy reform – wymianę ludzi w armii i sądownictwie

15:30 10 sierpnia 2017
Telewizja Republika
– Nie próbując łagodzić tego przekazu, decyzja prezydenta Dudy oznacza przyhamowanie reformy w wojsku – mówiła Ewa Stankiewicz na antenie Telewizji Republika. – Mam nadzieję, że ta reforma będzie jakoś postępować. Pan prezydent niestety to utrudnia. Medialne doniesienia mówią o zablokowaniu nominacji 50 generałów. Ja to oceniam bardzo źle – stwierdziła dziennikarka.

Gościem programu „Republika po Południu” była Ewa Stankiewicz, dziennikarka Telewizji Republika. Rozmowa dotyczyła decyzji prezydenta Andrzeja Dudy odnośnie odwołania uroczystości wręczenia nominacji generalskich oraz admiralskich w Siłach Zbrojnych RP.

„Najpierw trzeba zmienić ludzi, a potem dopiero budować system”

– Pan prezydent przyzwyczaił nas do tego, że umie bardzo ładnie mówić, zdecydowanie duchu patriotycznym – mówiła Ewa Stankiewicz. – Wymiana ludzi to jest podstawa reform. Najpierw trzeba zmienić ludzi, a potem dopiero budować system. Zmiana sytemu przez ludzi, którzy są skorumpowani, będzie obarczona dużym błędem i winą, deformacją, która potem przenie się na następne kadry – podkreśliła Stankiewicz.

– Pierwsza rzecz to taka, że pan prezydent nie ma rozkazu, żeby podpisywał wszystko, co jest. Prezydent Lech Kaczyński też podpisywał tylko niewielką część nominacji ministra Klicha.  My jesteśmy jednak w innej sytuacji. Minister Bogdan Klich to nie jest minister Macierewicz. Minister Macierewicz usiłuje przywrócić polskiego ducha w armii. Ta armia była kontrolowana przez rosyjskie służby, jeśli w ogóle się z tej kontroli wyzwoliła po 39. roku – zaznaczyła Ewa Stankiewicz.

„Moje środowisko czuje się oszukane przez prezydenta”

Lidl przedstawia: przepisy na grilla, jakich jeszcze nie znasz! Odbierz nowy e-book zapisując się do newslettera.
Zapisuję się!
Nie, dziękuję. (pokaż inny program)

– Pan prezydent Andrzej Duda blokuje rdzeń kręgowy reform – wymianę ludzi w armii i sądownictwie. Najpiękniejsze słowa nie zmienią tego, co robi pan prezydent. Zupełnie nie wiem dlaczego, uderza on w istotę zmian, które muszą zajść w Polsce – mówiła dziennikarska.

– Zgadzam się z Witoldem Gadowskim, że niezależnie od tego, kto komu zawinił, powinno się widzieć całość. Moje środowisko czuje się oszukane przez prezydenta w tej chwili. Nie powinien on kierować się wyłącznie swoimi ambicjami. Być może chce dobrze współpracować z Amerykanami i ma swoje powody mniejsze lub większe. Nadrzędną sprawą jest wymiana kadr w wojsku i pan prezydent nie powinien przeszkadzać w tym.

Play

PlaySeek00:00Current time10:36Toggle MuteVolumeToggle Fullscreen

Źródło: Telewizja Republika