Wyklaskali Stuhra


Warszawska Gazeta.pl

07:22, 11-08-2017

PIĘKNA AKCJA! STUHR WYKLASKANY PRZEZ PUBLICZNOŚĆ W RAMACH PROTESTU ZA JEGO ŻARTY!

fot: TVPfot: TVP

Człowieka kulturalnego od chama, odróżnić można również tym, że mimo różnicy poglądów, potrafi zachować dystans i klasę. Cham natomiast, nie tylko znaczenia słów wspomnianych nie rozumie, ale dla poklasku, gotów jest na wszystko. Zwłaszcza, kiedy uprawia wyłącznie patriotyzm bezobjawowy.

Trudno zapomnieć popis chamstwa Macieja Stuhra na ostatniej gali „Orłów”. Przy rechocie sporej części widowni – a stanowił ją „kwiat” polskiej kinematografii, od aktorów po reżyserów – drwił z Żołnierzy Niezłomnych i katastrofy smoleńskiej.

Obecnie, pan Maciej Stuhr gra w warszawskim teatrze „Polonia”, w sztuce pt. „Boska”. Kilka osób, które uczestniczyły we wspomnianym spektaklu, kiedy Stuhr pojawił się na scenie, postanowiło wyrazić swój sprzeciw wobec jego prymitywnych żartów i „wyklaskało” aktora krzycząc przy tym „Brawo!”. Tego typu zachowanie stosowano onegdaj wobec aktorów kolaborujących z okupantem.

– Chcieliśmy, żeby poczuł i zrozumiał, że nie zgadzamy się na żartowanie ze śmierci czy to Żołnierzy tzw. II konspiracji podziemia niepodległościowego czy niewinnych ofiar katastrofy 10 kwietnia 2010 r. – powiedziała jedna z protestujących osób.

– Chcieliśmy zaznaczyć, że w naszej kulturze nie wypada śmiać się z ofiar, z tych, którzy nie mogą się przed tymi żartami bronić, że w polskiej tradycji wszelkie publiczne okazywanie sympatii przez artystów agresorom – a Pan Maciej Stuhr wielokrotnie w swoich wypowiedziach zachwala np. Wladimira Putina, na „dworze” którego zwykł bywać – dodała kolejna z klaszczących osób.

Niemal natychmiast po „wyklaskaniu” Stuhra protestujący wyszli, uprzedzając działania nakazane przez mocno zdenerwowaną dyrektor teatru i odtwórczynię roli głównej, Krystynę Jandę.

Za:niezalezna.pl