Generałowie od parady


BBN reaguje na „sprzeczne informacje”. Prezydent mówi, czego oczekuje od MON

10.08.2017, 16:57 | Aktualizacja: 10.08.2017, 16:58

Prezydent Andrzej Duda oczekuje szybkiego zakończenia prac nad projektem reformy systemu dowodzenia i kierowania Siłami Zbrojnymi – podało w czwartek Biuro Bezpieczeństwa Narodowego. Według Biura do 10 sierpnia szef MON Antoni Macierewicz przedstawił prezydentowi 14 wniosków ws. nominacji generalskich.

BBN już na wstępie komunikatu podkreśla, że reaguje „w związku ze sprzecznymi informacjami pojawiającymi się w przestrzeni medialnej”.

Reforma jest wspólnym postulatem prezydenta Andrzeja Dudy oraz obecnego rządu – podkreśliło BBN w komunikacie przekazanym PAP. Według Biura, intencją prezydenta jest, by „zmiany te realizowane były w ramach racjonalnego procesu uzgodnień”.

Biuro przypomniało, że swoje rekomendacje w tym zakresie prezydent przedstawił 12 kwietna podczas odprawy kadry kierowniczej MON i Sił Zbrojnych RP. Zostały one również omówione podczas zainicjowanych przez prezydenta roboczych konsultacji między BBN a MON; w ich trakcie BBN przedstawiło własne propozycje zmian, pod koniec czerwca przesłało uwagi do przygotowanego przez MON projektu ustawy – podkreśliło BBN w komunikacie.

Biuro poinformowało także, że do 10 sierpnia minister obrony Antoni Macierewicz przedstawił prezydentowi 14 wniosków w sprawie awansów oficerów Sił Zbrojnych RP na pierwszy i kolejne stopnie generalskie. Przypomniało, że prezydent odłożył decyzję o ich rozpatrzeniu w związku z trwającymi uzgodnieniami dotyczącymi reformy systemu kierowania i dowodzenia siłami zbrojnymi.

Źródło: PAP
%d blogerów lubi to: