Bolek wymanewruje smoleńskich kontrdemonstrantów


Radio Zet: Lecha Wałęsy prawdopodobnie nie będzie na kontrmiesięcznicy smoleńskiej

dzisiaj 10:18

Prezydent Lech Wałęsa prawdopodobnie nie pojawi się na kontrmiesięcznicy smoleńskiejFoto: Sebastian Białach / Onet
Prezydent Lech Wałęsa prawdopodobnie nie pojawi się na kontrmiesięcznicy smoleńskiej
Lech Wałęsa zapowiadał, że 10 sierpnia pojawi się na kontrmiesięcznicy smoleńskiej, ale jak informuje reporter Radia Zet, były prezydent może nie spełnić tej obietnicy. Powodem ma być stan zdrowia i trwająca rehabilitacja.

Wałęsa prawdopodobnie nie pojawi się na kontrmiesięcznicy smoleńskiej 10 sierpnia – poinformował na swoim Twitterze dziennikarz Radia Zet.

Jeszcze 29 czerwca Wałęsa zapowiadał, że 10 lipca pojawi się na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, by wraz z Władysławem Frasyniukiem oraz ruchem Obywatele RP demonstrować „w obronie prawa do zgromadzeń”. W lipcu trafił jednak do szpitala. Do informacji publicznej dotarły wyjaśnienia, że chodzi o kłopoty z krążeniem. „Na chwilę los mnie wyłączył, ale zaraz wracam” – pisał w opublikowanym wówczas na Facebook apelu. „Władku jestem z Tobą w każdej Twojej decyzji i jej konsekwencjami, dobrej czy złej. Masz prawo powoływać i przywoływać publicznie. Na chwile los mnie wyłączył ale zaraz wracam” (pisownia oryginalna – red.) – podkreślał Wałęsa.

Wiele kontrowersji wzbudziły obchody miesięcznicy smoleńskiej i kontrmanifestacja z czerwca. Wówczas na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie kilkadziesiąt osób usiadło w poprzek jezdni, próbując w ten sposób zatrzymać przemarsz przed Pałac Prezydencki uczestników Marszu Pamięci. Policja skierowała 91 wniosków do sądu za blokowanie jezdni na drodze marszu. Wśród kontrmanifestujących był m.in. Władysław Frasyniuk, który został siłą usunięty z ulicy przez funkcjonariuszy policji.

\n","provider":"OnettvVideo"},"caption":"Władysław Frasyniuk: nie jestem Wałęsą 2017"}” data-run-module-isrun=”1″>

(JT,ks)

%d blogerów lubi to: