Sankcje ONZ KRLD traktuje jako ograniczenie suwerenności wolnego państwa


Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
KIM DZONG UN
+4
OPRAC. RADOSŁAW ROSIEJKA
7h temu

Korea Północna zapowiedziała „tysiąckrotną” zemstę. Powodem nowe sankcje

Korea Północna odpowiada na decyzję Rady Bezpieczeństwa ONZ nakładającą nowe sankcje. Pjongjang potępił je jako ograniczające suwerenność. Reżim Kim Dzong Una zapowiedział podjęcie w odwecie „słusznych działań”.
Korea Północna zapowiedziała "tysiąckrotną" zemstę. Powodem nowe sankcje

(PAP/EPA)

„Nie ma większego błędu niż ten, który popełniają Stany Zjednoczone wierząc, że ich położone za oceanem terytorium jest bezpieczne” – podkreśliły władze w Korei Północnej w cytowanym przez agencję prasową KCNA oświadczeniu.

Reżim w Pjongjangu zapowiedział, że dokona „tysiąckrotnej” zemsty na USA, które zaproponowały kształt przyjętych sankcji.

W przeszłości północnokoreański reżim wielokrotnie deklarował, że nie zaangażuje się w negocjacje o rezygnacji z rozwijania własnego programu atomowego, dopóki Waszyngton będzie prowadził wrogą politykę wobec Pjongjangu.

Historia programu nuklearnego komunistycznej Korei Północnej

Sankcje odpowiedzią na próby rakietowe

Sankcje nałożone przez ONZ na Koreę Północną są odpowiedzią na niedawne próby rakietowe. 28 lipca międzykontynentalna rakieta balistyczna minęła się z samolotemAir France. Był to już drugi udany test międzykontynentalnej rakiety balistycznej. Pierwszy odbył się 4 lipca, w dniu święta narodowego Stanów Zjednoczonych. Po drugiej próbie Kim Dzong Un stwierdził, że całe terytorium USA jest w zasięgu północnokoreańskich rakiet.

ONZ chce sankcjami powstrzymać Koreę Północną przed rozwijaniem zbrojeń. Nowa rezolucja przewiduje ograniczenie dochodów o 3 mld dol., które Korea Północna uzyskuje z eksportu. To jedna trzecia całego północnokoreańskiego eksportu.

Nowe sankcje na Pjongjang zakazują zatrudniania nowych pracowników z północny w innych krajach oraz tworzenia i inwestowania w spółki joint ventures zakładane razem z podmiotami z Korei Północnej. Ponadto dziewięć osób i cztery podmioty z tego kraju umieszczono na czarnej liście ONZ, co oznacza nałożenie na nich zakazu podróżowania i zamrożenie ich aktywów na świecie.

WP Wiadomości