Kosmopolityczni die Zasrancen zamierzali wyeliminować Ministra Obrony NARODOWEJ


GAZETA WYBORCZA
+3
OPRAC. RADOSŁAW ROSIEJKA
25 min. temu

Planowano zamach na Antoniego Macierewicza? Prokuratura bada sprawę

Sprawa dotyczy „czynienia przygotowywań w celu usunięcia przemocą poprzez fizyczną likwidację” ministra obrony. Śledztwo wszczęto po opublikowaniu wpisu w internecie.
Planowano zamach na Antoniego Macierewicza? Prokuratura bada sprawę

(Agencja Gazeta)

Przygotowania miały polegać na zbieraniu informacji o miejscu zamieszkania ministra obrony i jego „czynnościach urzędowych”. O śledztwie wiedzieliby tylko prokuratorzy i przesłuchiwane osoby, gdyby sprawy nie opisała „Gazeta Wyborcza”.

Prokuratura przesłuchała jako świadka mężczyznę, ponieważ ktoś w lutym tego roku pytał w internecie, gdzie mieszka Antoni Macierewicz. Ktoś inny odpowiedział mu, że sprawa „zostanie załatwiona”.

Borys Budka kontra Antoni Macierewicz

Mężczyzna zaprzecza, że jest autorem takiego pytania i dodaje, że przesłuchująca go policjantka powiedziała mu, że do przesłuchania jest jeszcze kilka innych osób. Jak opowiadał gazecie, zawiadomienie o przesłuchaniu dostał na adres wynajmowanego przez siebie mieszkania, który podał tylko na jednym z portali aukcyjnych.

Jak ustaliła „Gazeta Wyborcza” śledztwo od 16 marca prowadzi krakowski wydział Prokuratury Krajowej ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji. Jednak gazecie odmówiono odpowiedzi, czy postawiono komuś zarzuty i czy kogoś aresztowano.

Antoni Macierewicz chce, by służby specjalne kontrolowały fundacje. Wszystkie

Gazeta nieoficjalne ustaliła, że nikt zarzutów nie usłyszał. W sprawę miało być zaangażowane na początku ABW, ale oddało ją policji. To według rozmówców gazety ma oznaczać, że sprawa nie jest poważna i świadczy o nadgorliwości śledczych, a ewentualne zarzuty zostałyby zmienione jeśli sprawa trafiłaby przed sąd.

 WP Wiadomości