Saakaszwili obarcza Putina odpowiedzialnością za śmierć Kaczyńskiego


Micheil Saakaszwili w TV Republika: Lech Kaczyński został zamordowany

30 minut temu

Micheil SaakaszwiliFoto: Iza Procyk-Lewandowska / Onet
Micheil Saakaszwili
– Lecz Kaczyński został zamordowany – powiedział w wywiadzie dla TV Republika Micheil Saakaszwili. Były prezydent Gruzji wyraził przekonanie, że katastrofa smoleńska była spowodowana celowym działaniem Władimira Putina.

– Nie ma takich wypadków, nie ma takich zbiegów okoliczności. Nie wierzę w takie rzeczy. Nie wierzę w tego typu przypadki. To było celowe działanie Putina i jestem pewien, żeby był bardzo zadowolony, z tego co się wydarzyło – przekonywał Saakaszwili.

Zdaniem byłego prezydenta Gruzji katastrofę smoleńską można potraktować jako akt wojny. – Dla mnie to oczywiste. Kaczyński był nie tylko zagrożeniem, ale był symbolem. Wtedy nie miał on siły militarnej, ale miał siłę symboliczną, wciąż był na stanowisku prezydenta. Dla Putina ukaranie swoich wrogów jest rzeczą absolutnie podstawową – powiedział w TV Republika były prezydent Gruzji.

Saakaszwili przekonywał, że Lech Kaczyński dalej jest dla niego niezwykle ważną postacią. Zapewnił również o pamięci Gruzinów o prezydencie Polski. – Lech Kaczyński został zamordowany, ale z mojego punktu widzenia wciąż żyje w sensie symbolicznym, w sensie tych rzeczy, które były dla niego ważne. Do dziś we wszystkich, a przynajmniej w większości gruzińskich domów, pamięta się o Lechu Kaczyńskim – powiedział.

Cały wywiad na stronach TV Republika.

\n","provider":"OnettvVideo"},"caption":"Prokuratura przesłuchała Donalda Tuska w sprawie śledztwa dot. katastrofy smoleńskiej"}” data-run-module-isrun=”1″>

(MK)

%d blogerów lubi to: