Cejrowski o krzywdach wyrządzonych Polsce i Polakom


 

Cejrowski ostro o Niemcach!

sm12:44 4 sierpnia 2017
Wojciech Cejrowski w ostrych słowach wypowiadał się o Donaldzie Tusku, Niemcach czy prezydent Warszawy. I … wywołał fale komentarzy w sieci.

Michał Rachoń (TVP INFO) przypomniał wyemitowany w jego programie spot do Niemców, który został ostro skrytykowany m.in. przez „Gazetę Wyborczą”. –Ta reklamówka, którą puściła TVP jest doskonała. Niemcom trzeba przypominać kim są. Dopóki żyje ostatni z nich nieupolowany, to oni jako naród mają w sobie nazistów, są nimi– stwierdził Cejrowski. I doda: -Trzeba przypominać Niemcom, zabijaliście Polaków za ratowanie Żydów”.

Cejrowski odniósł się również do odszkodowań wojennych jakie należą się Polsce od Niemców i Rosjan: -O reparacje trzeba się ubiegać, za zniszczony Gdańsk o rusków, za zniszczoną Warszawę od Niemców. I to póki ostatni Polak chodzi po kuli ziemskiej – dodał. – Za zniszczenie Warszawy należą się miliardy dolarów w złocie, jest o co kruszyć kopie”.

Mówił też o rzezi „Woli”: -Rzeźnik Woli, Niemiec, który mordował masowo cywilów za Powstanie Warszawskie. Nie bojowników, nie żołnierzy, nie AK. Cywilów. Mordował ich i dzwonił do swojej władzy górnej, mówiąc: nie jestem w stanie ich wykończyć, bo mi amunicji brakuje. Co się z nim stało po wojnie w tych Niemcach, którzy nie chcą mieć dzisiaj nic wspólnego z nazistami? W latach 70. był burmistrzem na jednej z wysp, wybranym w demokratycznych wyborach. Dożył swoich lat jako szanowany obywatel – mówił Cejrowski w programie „Minęła 20”.

 

Źródło: TVP Info