Kibice wzięli w swoje ręce obronę dobrego imienia Polski


DZISIAJ JEST
CZWARTEK 03 SIERPNIA

Władza przegrywa walkę z „polskimi obozami”, więc za sprawę wzięli się polscy kibice

Data publikacji: 2017-08-03 08:20
Data aktualizacji: 2017-08-03 08:57:00

Władza przegrywa walkę z „polskimi obozami”, więc za sprawę wzięli się polscy kibice

Stadionowa oprawa Legii. Warszawa, 2 sierpnia 2017. Źródło: rzut ekranu z YouTube/Legia.Net

2 sierpnia piłkarski mistrz Polski rozegrał mecz w ramach kontynentalnych rozgrywek – Ligii Mistrzów. Kibice Legii wykorzystali okazję, że na zawody z udziałem ich drużyny patrzyli nie tylko fani z kraju, do pokazania prawdziwego oblicza II Wojny Światowej, Powstania Warszawskiego oraz zbrodni Niemców. Jednoznacznie przypomnieli, kto był wtedy katem, a kto ofiarą.

 

W obliczu coraz ostrzejszej kampanii propagandowej wymierzonej w Polskę, w ramach której ośrodki zagraniczne próbują zrzucić na nasz kraj winę za zbrodnie II Wojny Światowej, takie zachowanie kibiców jest niezwykle potrzebne. Obrazki z oprawy, jaką wykonano w trakcie meczu Ligi Mistrzów, obiegły światowe media. Co więcej, kibice zamieścili w instalacji napis po angielsku, dzięki czemu przekaz jest dla międzynarodowej społeczności jasny i bezdyskusyjny.

 

„Podczas Powstania Warszawskiego Niemcy zamordowali 160 tysięcy ludzi. Tysiące z nich było dziećmi” – napisali po angielsku pod oprawą kibice Legii. Na środku trybuny umieścili potężny wizerunek nazistowskiego wojskowego, który trzyma pistolet przy skroni przerażonego dziecka z polską flagą na czapce. W tle niemieckiego zbrodniarza i cierpiącego polskiego dziecka widzimy utworzoną z biało-czerwonych kartonów flagę oraz datę – 1944. W trakcie prezentowania oprawy słychać było syreny, dźwięk jaki dał sygnał do rozpoczęcia powstania.

 

Źródło: YouTube / Legia.Net 

Oprawa odbiła się echem na świecie. „Fani Legii Warszawa oprawą upamiętnili Powstanie Warszawskie w rocznicę jego wybuchu” – napisał Sports Illustrated. Gorzej o oprawie kibiców wyraził się brytyjski brukowiec Daily Mail: „Fani Legii odsłonili taki prowokacyjny bander przed środowym meczem z Astaną”. Z kolei szkocki Daily Record podaje: „Fani Legii zaprezentowali uderzająco anty-nazistowską oprawę przed meczem Ligi Mistrzów”. O niezwykłym ozdobieniu stadionu w trakcie meczu pisały także media holenderskie, chorwackie, brazylijskie i inne. Zawrzało również na Twitterze.

 

Legia wygrała z drużyną FK Astana 1:0, jednak skromne zwycięstwo nie wystarczyło, by odrobić straty z pierwszego meczu, jaki odbył się w Kazachstanie. Tym samym piłkarski mistrz Polski pożegnał się z prestiżową Ligą Mistrzów. Na otarcie łez warszawskiej drużynie pozostanie Liga Europejska.

 

Źródło: Youtube, si.com, dailymail.co.uk, dailyrecord.co.uk

MWł

Read more: http://www.pch24.pl/wladza-przegrywa-walke-z-polskimi-obozami–wiec-za-sprawe-wzieli-sie-polscy-kibice,53531,i.html#ixzz4og4lIuoO