Walczenie z poległymi jest mało eleganckie


Rosja przygotowuje sankcje przeciwko Polsce

39 minut temu

IAR
Rosja przygotowuje sankcje przeciwko PolsceFoto: AFP
Rosja przygotowuje sankcje przeciwko Polsce
Rosja przygotowuje sankcje, które mają uderzyć w Polskę, w związku z planami demontażu w naszym kraju symboli i pomników komunizmu. Część rosyjskich polityków i historyków proponuje, aby ograniczyć stosunki Moskwy z Warszawą i nałożyć sankcje personalne na osoby, które wspierały uchwalenie ustawy dekomunizacyjnej.

Tematem tym zajmują się obie izby rosyjskiego parlamentu, resort spraw zagranicznych, a nawet Kreml. Przy tym w państwowych mediach publikowane są materiały i audycje, które mają zdyskredytować polską historię, wybielając działania Związku Radzieckiego. Historyk i politolog Igor Szyszkin, na konferencji prasowej w agencji Ria Novosti powiedział, że Polska jest krajem, który wykorzystuje historię do rozwiązywania wewnętrznych i zewnętrznych problemów. W jego opinii odpowiedź Moskwy powinna być stanowcza i dotkliwa.

– Uważam, że trzeba, gdy tylko ten projekt wejdzie w życie, natychmiast odwołać z Polski rosyjskiego ambasadora. Należy zakazać wjazdu do Rosji wszystkim polskim parlamentarzystom, którzy głosowali za tą ustawą, wszystkim dziennikarzom, którzy ją wspierali i wszystkim lokalnych politykom, którzy kiedykolwiek słowem lub dziełem popierali ten projekt – oświadczył rosyjski historyk.

Strona rosyjska w przestrzeni publicznej nie prezentuje, a nawet odrzuca historyczne fakty, które świadczą o zbrodniach Związku Radzieckiego wobec narodu i państwa polskiego. Nie wspomina się o napaści Armii Czerwonej na Polskę we wrześniu 1939 roku i późniejszej dominacji radzieckiej w naszym kraju, a zbrodnia katyńska nieustannie poddawana jest wątpliwości.

\n","provider":"OnettvVideo"},"caption":"Władimir Putin: Sankcje są nielegalne. Nie możemy bez końca znosić takiego chamstwa"}” data-run-module-isrun=”1″>

(kb)

%d blogerów lubi to: