Presja na Niemcy ma sens


Jedynie prawda jest ciekawa

niemcy1701082017
Niemcy wreszcie piszą o „niemieckich zbrodniach”. Internauci: Presja ma sens!

– Dziś upamiętniamy ofiary niemieckich zbrodni w Powstaniu – napisał na Twitterze Rolf Nikel, ambasador Niemiec w Polsce w 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w Warszawie.

Wielu internautów nie ukrywało swojego zdziwienia, że w końcu, po latach narracji o „nazistowskich zbrodniach” Niemcy mają odwagę stanąć w prawdzie i znaleźć właściwego winowajcę hekatomby II wojny światowej.

Informując o upamiętnieniu ofiar niemieckich zbrodni ambasador Niemiec wkleił na Twittera zdjęcie, na którym widnieją opuszczone do połowy flagi Niemiec i UE.

Choć niektórzy z komentujących zdążyli zauważyć, że na zdjęciu brakuje polskiej flagi, to i tak – po tylu latach walki o nazywanie zbrodniarzy po imieniu – w końcu można mówić o sukcesie, przynajmniej w sferze symbolicznej.Pojawiły się też sugestie, że skoro udało się ustalić odpowiedzialnego, to może już najwyższy czas na rekompensatę za krzywdę?

fot. za Twitter

Czytaj oryginalny artykuł na: http://www.stefczyk.info/wiadomosci/polska/presja-ma-sens-niemcy-wreszcie-pisza-o-niemieckich-zbrodniach,20775154121#ixzz4ocLvjbsa