Piecha otrzymała życzenia urodzinowe od Putina


11:59 02 SIERPIEŃ 2017
Edyta Piecha, Leningrad, 1965

Córka polskiego górnika otrzymała życzenia od Putina

ŚWIAT

20:06 31.07.2017(zaktualizowano 08:26 01.08.2017)Krótki link
411773991

Edyta Piecha to urodzona we Francji radziecka i rosyjska piosenkarka, mieszkała w Polsce. Rosyjski prezydent Władimir Putin złożył piosenkarce życzenia z okazji 80. urodzin.

Prezydent Rosji Władimir Putin.
© SPUTNIK. SERGEY GUNEYEV

„Ogromny, szczodry talent i bezgraniczne oddanie sztuce pomogły Pani w osiągnięciu wybitnych sukcesów zawodowych, w awansowaniu do roli jednej z najjaśniejszych gwiazd ojczystej estrady, w zdobyciu uznania i prawdziwej miłości publiczności” — czytamy w depeszy z życzeniami.

Koncert jubileuszowy Edyty Piechy
© SPUTNIK. WADIM ŻERNOW
Koncert jubileuszowy Edyty Piechy

Edyta Piecha to radziecka i rosyjska piosenkarka, ludowa artystka ZSRR. Urodziła się w polskiej rodzinie górników we Francji. Po wojnie rodzina przeprowadziła się do Polski, na Śląsk. Edyta chciała zostać nauczycielką, ukończyła liceum pedagogiczne w Wałbrzychu. W 1955 roku, po konkursie w Gdańsku, Edyta Piecha otrzymała skierowanie na naukę do ZSRR.

Edyta Piecha
© SPUTNIK. WŁADIMIR AKIMOW
Edyta Piecha

Laureatka wielu radzieckich i zagranicznych konkursów estradowych, Edyta Piecha zyskała w Związku Radzieckim ogromną popularność, która nie opuszcza ją aż do dziś. Posiadaczka Rosyjskiej Nagrody Narodowej „Owacja” w nominacji „Żywa Legenda”, orderu za Zasługi dla Ojczyzny, odznaki honorowej za Zasługi dla Petersburga, francuskiego orderu za Utrwalanie Pokoju poprzez Sztukę i wielu innych nagród.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.