Media będą służyć polskiemu narodowi


Telewizja Republika.pl

Sellin: Już jesienią projekt ustawy o dekoncentracji mediów w Polsce

11:30 31 lipca 2017
Telewizja Republika
Projekt ustawy mający na celu dekoncentrację struktur właścicielskich w mediach zostanie ogłoszony wczesną jesienią, zapowiedział w porannej rozmowie w radiu TOK FM Jarosław Sellin wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego. Temat dekoncentracji mediów został podjęty również przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego w czwartkowym wywiadzie dla Radia Maryja.

–To było sygnalizowane od wielu, wielu lat, że Polska popełniła tutaj przez ostatnie ćwierć wieku błędy, jeśli chodzi o dopuszczenie do tak dużej koncentracji właścicielskiej zwłaszcza kapitału zagranicznego w mediach prasowych, zwłaszcza regionalnych i lokalnych – mówił wiceminister Jarosław Sellin.

– Poważne państwa europejskie sobie na to nie pozawalają i mają szczegółowe regulacje prawne. (…) Ta nadmierna koncentracja na pewno parę podmiotów dotknie i te podmioty powinny się spokojnie do tego procesu przygotować – stwierdził Jarosław Sellin.

–Mówimy o dekoncentracji struktur właścicielskich w mediach. Pracujemy nad nim. Myślę, że gotowy projekt przedstawimy wczesną jesienią. Wiadomo, że nowy sezon polityczny zaczyna się mniej więcej w połowie września, bo wtedy rozpoczyna prace ponownie Sejm i myślę, że jesienią będziemy nad tą ustawą debatować – zapowiedział Jarosław Sellin.

Źródło: TOK FM