Strzelanina w Niemczech


Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
NIEMCY
+2
OPRAC. MAGDALENA NAŁĘCZ
1h temu

Strzelanina w niemieckim klubie. Napastnik nie żyje. Są ranni i ofiary śmiertelne

W jednej z dyskotek w Konstancji na południowym zachodzie Niemiec doszło do strzelaniny. Kilka osób zostało rannych, są dwie ofiary śmiertelne. Policja postrzeliła napastnika. Przewieziono go do szpitala, gdzie sprawca ataku zmarł.
Klub "Grey", w którym doszło do strzelaniny

Klub „Grey”, w którym doszło do strzelaniny (PAP/EPA, Fot: oliver hanser)

Jak podała policja, cytowana przez agencję dpa, ok. godz. 4.30 34-letni mężczyzna zaczął strzelać w dyskotece. Dwie osoby zginęły, a trzy odniosły ciężkie obrażenia. Jedną z ofiar jest prawdopodobnie ochroniarz klubu.

Niemcy/Dwie osoby nie żyją, trzy są ciężko ranne po nocnej strzelaninie w dyskotece w Konstancji; wśród zabitych jest napastnik

Następnie domniemany sprawca opuścił lokal i wdał się w wymianę strzałów z wezwanymi na miejsce zdarzenia siłami policji, podczas której został poważnie ranny. Z powodu poniesionych ran zmarł wkrótce potem w szpitalu.

Czy polscy muzułmanie mogą się zradykalizować?

Ranny został również jeden z policjantów, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Motywy działania sprawcy nie są znane. Policja nadal ustala okoliczności zajścia, m.in. liczbę napastników.

Podczas strzelaniny ludzie zostali ranni. Goście ratowali się, uciekając na zewnątrz lub chowając się

Rzecznik niemieckiej policji

Jak dodał rzecznik, po otrzymaniu od kilku osób zgłoszeń telefonicznych ok. godz. 4.30 policja skierowała na miejsce zdarzenia znaczną liczbę funkcjonariuszy oraz siły specjalne.

Nożownik z Hamburga jest Arabem i miał nakaz wyjazdu z Niemiec?

W piątek pochodzący ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich mężczyzna, który miał być deportowany z Niemiec, w jednym z supermarketów w Hamburgu nożem kuchennym zabił jedną osobę, a siedem ranił. Według władz działał z pobudek religijnych i islamistycznych, a równocześnie był osobą niestabilną psychicznie.

 

Źródło: DW, PAP, IAR

WP Wiadomości