Polacy chcą reformy sądów


niezalezna.pl - strefa wolnego słowa

28 lipca 2017

Nie bójmy się protestów mniejszości. Aż 81 procent Polaków chce reformy sądów!

Dodano: 28.07.2017 [16:11]

Nie bójmy się protestów mniejszości. Aż 81 procent Polaków chce reformy sądów! - niezalezna.pl

foto: Marcin Pegaz/Gazeta Polska

81 proc. ankietowanych uważa, że polskie sądy wymagają reformy – podała TVP, powołując się na badanie przeprowadzone przez Ipsos Observer. Reforma nie jest konieczna zdaniem 14 proc., 5 proc. badanych nie ma wyrobionego zdania na ten temat.
Według sondażu, przeprowadzonego dla TVP, 58 proc. respondentów jest niezadowolonych z funkcjonowania polskich sądów. Przeciwnego zdania jest 31 proc. badanych, 11 proc. nie ma zdania na ten temat.
Blisko co drugi respondent (49 proc.) ocenia, że w polskich sądach można liczyć na sprawiedliwy wyrok. 46 proc. ankietowanych obawia się, że w sądach nie może oczekiwać na uczciwe rozstrzygnięcie. 5 proc. nie zajęło stanowiska.
W sondażu zapytano także respondentów, czy ich zdaniem wystąpienia sędziów na wiecach politycznych obok polityków dowodzą, że sędziowie są zaangażowani politycznie. W ocenie 63 proc. ankietowanych jest to oznaka zaangażowania politycznego sędziów. Co trzeci badany (31 proc.) jest przeciwnego zdania. 5 proc. nie ma wyrobionej opinii na ten temat.
Według TVP, badanie przeprowadzono w dniach od 26 do 28 lipca.