Nakaz dzikiej gospodarki w Puszczy Białowieskiej


  • SE.pl

Superexpress TV

Trybunał Sprawiedliwości ZAKAZUJE dalszej wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej

28.07.2017, godz. 14:56

Puszcza Białowieskafoto: EAST NEWS

Wycinka drzew w Puszczy Białowieskiej ma natychmiast zostać wstrzymana, taką decyzję podjął Trybunał Sprawiedliwości. Jest to decyzja tymczasowa, później wydana zostanie decyzja ostateczna. Do 4 sierpnia strona polska ma czas na zgłaszanie uwag do decyzji.

Trybunał Sprawiedliwości podjął decyzję – wycinak drzew w Puszczy Białowieskiej musi zostać wstrztymana, taką informacje podał portal money.pl. Oznacza to, że zdaniem Trybunału Sprawiedliwości w Unii Europejskiej, dalsza wycinka może przynieść niedowracalne szkody w tak ważnym przyrodniczo miejscu, jak Puszcza Białowieska, wpisana przecież na listę światowego dziedzictwa UNESCO. „W komunikacie przesłanym przez Greenpeace dla money.pl czytamy: – Decyzja Trybunału oznacza, że w jego opinii zwiększona wycinka w Puszczy może spowodować poważne i nieodwracalne szkody w tym bezcennym przyrodniczo miejscu. By zatrzymać wycinkę, Trybunał skorzystał z tzw. środków tymczasowych. Jest to nadzwyczajny instrument prawny, który zawiesza działania, będące przedmiotem sporu, ze skutkiem natychmiastowym.

A jeszcze dziś rano w radiu Wnet minister Jan Szyszko tłumaczył, że w Puszczy Białowieskiej jest już ponad milion drzew zaatakowanych przez kornika. I dodał: –Puszcza Bialowieska musi być obiektem, który pokaże całemu światu, w jaki sposób Polacy potrafili użytkować zasoby przyrodnicze.

Zobacz: Szydło wystartuje przeciw Dudzie! Oto tajny plan Kaczyńskiego

Ekolodzy i zwolennicy Jana Szyszki walczyli o uwagę UNESCO

tagi: Jan Szyszko Puszcza Białowieska trybunał sprawiedliwości