Kaczyński pozywa TW “Bolka”


PILNEJarosław Kaczyński pozwał Lecha Wałęsę – domaga się przeprosin m.in. za słowa o Smoleńsku

PolskieRadio.pl WiadomościInformacje

Jarosław Kaczyński pozwał Lecha Wałęsę – domaga się przeprosin m.in. za słowa o Smoleńsku

ostatnia aktualizacja:26.07.2017 11:09

Prezes PiS Jarosław Kaczyński pozwał byłego prezydenta Lecha Wałęsę. Zarzuca mu naruszenie dobrego imienia i godności osobistej oraz domaga się przeprosin m.in. za zarzut, że J. Kaczyński jest odpowiedzialny za katastrofę smoleńską.

Jarosław Kaczyński i Lech Wałęsa

Jarosław Kaczyński i Lech WałęsaFoto: PiS/flickr.com, MEDEF/lic. CC 2.0/Wikimedia Commons

Skan pozwu zamieścił w środę na portalu społecznościowym Wałęsa. PAP potwierdziła w PiS, że J. Kaczyński skierował przeciwko Wałęsie pozew o naruszenie dóbr osobistych.
Zgodnie z dokumentem opublikowanym przez Wałęsę, Kaczyński domaga się przeprosin za wpisy na facebooku od czerwca do września 2016 r. Padły w nich ze strony byłego prezydenta zarzuty, że – jak czytamy w pozwie – „Jarosław Kaczyński podczas lotu samolotu z polską delegacją do Smoleńska, mając świadomość nieodpowiednich warunków pogodowych, kierując się brawurą, wydał polecenie, nakazał lądowanie, czym doprowadził do katastrofy lotniczej w dniu 10 kwietnia 2010 r.”.

Odpowiedź na Facebooku
Kaczyński domaga się też przeprosin za słowa Wałęsy o tym, że „nie jest zdrowy, zrównoważony psychicznie”. Prezes PiS chce też, by były prezydent przeprosił go za zarzuty wydania polecenia „wrobienia” go, przypisania mu współpracy z organami bezpieczeństwa PRL.
Odpowiadając na pozew w internetowym wpisie na facebooku Wałęsa stwierdził: „Wszystko, co Pan przygotował przeciw mnie na tych 15 stronach pozwu, potwierdzam, niczego się nie wypieram i z niczego nie będę się przed Panem i Pańskimi agentami wyciągniętymi z komuny tłumaczył. Powtórzę uważam, że za śmierć smoleńską odpowiada Pan, bo to Pan realizował swoją obłąkaną wersje walki o władzę. To było tak jak dziś, obłąkana wersja utrzymania władzy z Panem w roli głównej” – napisał b. prezydent.

dcz

Zobacz więcej na temat: polska jarosław kaczyński lech wałęsa sąd