Cesna spadła w Łodzi


Dziennik Łódzki

Samolot spadł w Łodzi. Ciężko ranny pilot trafił do szpitala [ZDJĘCIA, FILM]

Jarosław Kosmatka

, JCh

26.07.2017 AKTUALIZACJA: 26.07.2017 21:08

Katastrofa lotnicza w Łodzi. Ciężko ranny pilot po tym, jak spadła cesna

1/21

przejdź do galerii

Katastrofa lotnicza w Łodzi. Ciężko ranny pilot po tym, jak spadła cesna ©Jarosław Kosmatka

  • Katastrofa lotnicza w Łodzi. Ciężko ranny pilot po tym, jak spadła cesna
  • Katastrofa lotnicza w Łodzi. Ciężko ranny pilot po tym, jak spadła cesna
  • Przejdź do galerii

Pokaż miniatury

W środę po południu między budynkami przy ul. Pilskiej 5 kilkadziesiąt metrów od ogrodzenia lotniska na Lublinku spadł samolot. Pilot w stanie ciężkim.Samolot cessna 152 spadł w Łodzi w środę po godzinie 16.30. Cesna, którą pilotował 37-letni pilot spadła na terenie prywatnym przy ul. Pilskiej 5. Chwilę po uderzeniu samolot stanął w płomieniach. Z początkowych informacji wiadomo tylko, że pilot próbował wylądować na Lublinku.
Jednosilnikowa cessna 152 runęła prawdopodobnie z wysokości kilkunastu metrów na ziemię pomiędzy budynkami na posesji przy Pilskiej 5. W tym czasie mieszkańców nie było w domu. Pierwsza na miejsce zdarzenia dotarła lotniskowa straż pożarna, która natychmiast ugasiła pożar samolotu i udzieliła pierwszej pomocy pilotowi.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna ma 37 lat i jest członkiem Łódzkiego Aeroklubu. Trafił on w stanie ciężkim do szpitala im. Kopernika w Łodzi, jest przytomny.
Udało nam się ustalić, że rannym pilotem jest lekarz anestezjolog właśnie ze szpitala Kopernika. Wiadomo, że został do centrum urazowego przewieziony z poparzeniami ciała oraz urazami wewnętrznymi. Na miejscu wypadku podejrzewane było u niego między innymi złamanie miednicy. Najważniejsze, że był przytomny.
To już kolejna awaria tego cessny koło Łodzi w lipcu tego roku. Dokładnie tydzień temu 42-letni Czech awaryjnie lądował niedaleko brzezinami. Wówczas pilot zgłaszał kilkanaście minut wcześniej problemy z silnikiem, który miał się wyłączyć w trakcie lotu. Nie udało mu się dolecieć awaryjnie do Łodzi i posadził cessnę na polu pszenicy.