Waszczykowski uprawia i pielęgnuje swoją działkę


Witold Waszczykowski: wymieniliśmy ambasadorów na najistotniejszych placówkach

58 minut temu

PAP

Skomentuj60

Witold WaszczykowskiFoto: John Thys / AFPWitold Waszczykowski

  • Nastąpiły olbrzymie zmiany we wszystkich najistotniejszych polskich placówkach dyplomatycznych; od Moskwy po Stany Zjednoczone wymieniliśmy ambasadorów – mówił minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. Dodał, że czeka na ustawę o służbie zagranicznej, która pozwoli mu dalej reformować MSZ.

Minister w „Sygnałach dniach” w radiowej Jedynce był pytany o zarzuty prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który podczas kongresu partii w Przysusze mówił o opieszałości w wymianie ambasadorów.

  • Zmiany nastąpiły olbrzymie we wszystkich placówkach najistotniejszych. Od Moskwy po Stany Zjednoczone już dawno wymieniliśmy ambasadorów. Szczerze mówiąc, byłem zaskoczony tymi słowami, dlatego że spotkałem się z prezesem kilka dni przed kongresem i omówiliśmy te wszystkie sytuacje, jakie mają miejsce w MSZ. Zmiany następują – powiedział Waszczykowski.
  • Czekamy na nową ustawę o służbie zagranicznej. Ta ustawa jest w Sejmie. Nie jest to w tej chwili w moich rękach, dlatego że to posłowie decydują, w jakim trybie ona wejdzie i zostanie zatwierdzona – podkreślił minister. – Na tym polega problem, że dopóki nie mam nowej ustawy, nowego narzędzia, nowego instrumentu, aby dalej przebudować MSZ, nie mogę zmienić tego resortu – dodał Waszczykowski.

Minister przyznał, że na placówkach są jeszcze osoby, które mają korzenie w starym systemie.(MK)

Źródło: PAP