Podpalenia w Łucku


Kresy - Portal Społeczności Kresowej

Pożar w Łucku, źr. volynnews.com

NOCNE PODPALENIA I POŻARY W ŁUCKU NA WOŁYNIU [+VIDEO]

24 lipca 2017|0 Komentarze|w społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

W stolicy obwodu wołyńskiego – Łucku wybuchły jednocześnie pożary kompleksu hotelowo-gastronomicznego oraz stadionu. Przyczyną pożarów było podpalenie.

Jak podaje portal V24, dzisiejszej nocy około godziny 2. obok hotelu Patio di Fiori zatrzymał się samochód. Osoby, które z niego wysiadły, rzuciły jakimś przedmiotem w okno restauracji. Nastąpił wybuch i w jego konsekwencji pożar. Z restauracji ogień przerzucił się na 1. piętro oraz dach budynku. Straż pożarna, która przybyła na miejsce ok. 2.30 w sile 5 wozów ewakuowała z budynku gości hotelu. Jak podano, dwie osoby uległy podtruciu czadem. Akcja gaśnicza zakończyła się o godz. 6.25. Wokół budynku zgromadzili się gapie obudzeni wybuchem.

Ukraińska policja wstępnie potwierdziła, że przyczyną pożaru było podpalenie.

Chwilę wcześniej nieznani sprawcy podpalili także pobliski kompleks sportowy należący do tej samej osoby, Wołodymyra Paszczenki. Według pochodzącego z Łucka politologa Iwana Kaczanowskiego, pracującego na uniwersytecie w Ottawie, jako przyczyny ataku wymienia się współzawodnictwo polityczne lub biznesowe.

Przypomnijmy, że w marcu br. wciąż niewykryci sprawcy zaatakowali w nocy przy pomocy granatnika polski konsulat w Łucku.

CZYTAJ WIECEJ: Siedziba polskiego konsulatu w Łucku ostrzelana z granatnika

Kresy.pl / V24 / volynnews. com