Trump chce żeby go witano jak w Polsce


Strona Główna  Wiadomości  Polityka  Trump stawia BEZWZGLĘDNE ultimatum. Chce, żeby było jak w Polsce

Trump stawia BEZWZGLĘDNE ultimatum. Chce, żeby było jak w Polsce

Facebook
Twitter
Prezydent Donald Trump był bez wątpienia zadowolony z ciepłego przyjęcia Polaków, które zapewnili mu politycy Prawa i Sprawiedliwości. Jak donoszą światowe media, domaga się on tego typu społecznych reakcji na swoje wizyty także w innych krajach. Przywódca miał nawet przekazać premier Wielkiej Brytanii informację, że przyjedzie na Wyspy jedynie, jeśli tamtejszy rząd zapewni go, że poczuje się w Londynie „politycznie dobrze”.

Tłumy na pl. Krasińskich pokrzykujące z uznaniem „Donald Trump” bez wątpienia podbudowały prezydenta Stanów Zjednoczonych, który przechodzi właśnie bardzo trudny okres swojego urzędowania. Polityk pragnie więc, aby wszędzie przyjmowano go z taką radością i podziwem, jak w Warszawie. Co więcej, uczynił z tego warunek swoich wizyt w innych krajach.

Jak donoszą brytyjskie media, Trump w telefonicznej rozmowie z premier Theresą May stwierdził, że odwiedzi Wielką Brytanię dopiero wtedy, gdy tamtejszy rząd będzie mu w stanie zagwarantować „ciepłe przywitanie”. Jednocześnie zdecydował się przełożyć swoją wizytę na Wyspach na przyszły rok, nie podając konkretnego terminu. Nie można dziwić się jego obawom – aż 1,8 mln osób podpisało petycję do brytyjskiego rządu, będącą otwartym protestem przeciwko przyjazdowi przywódcy USA do ich kraju.

%d blogerów lubi to: