Parlamentarzyści mają osłaniać pokojowy przewrót opozycji


Kasprzak: parlamentarzyści pomogą nam przy barierkach przed Sejmem

dzisiaj 20:53

PAP
Paweł KasprzakFoto: Piotr Halicki / Onet
Paweł Kasprzak
Uzgodniliśmy dzisiaj z posłami, że we wtorek przy każdym kawałku barierek przy Sejmie stanie poseł i senator z poselskim immunitetem i umożliwi nam pokojową demonstrację – zapowiedział dzisiaj lider stowarzyszenia Obywatele RP Paweł Kasprzak.

Kilka tysięcy przedstawicieli opozycji – m.in. KOD – protestowało dzisiaj przed Sejmem przeciw planom zmian w sądownictwie. Budynek Sejmu ogrodzony był barierkami.

– Mamy nadzieję, (że) spotkamy się z przynajmniej częścią z was we wtorek – zwrócił się do demonstrujących lider stowarzyszenia Obywatele RP Paweł Kasprzak. – Uzgodniliśmy dzisiaj z posłami, że przy każdym kawałku tych (niecenz.) barierek stanie poseł Rzeczypospolitej Polskiej i senator Rzeczypospolitej Polskiej z immunitetem, ze świętym poselskim immunitetem, i umożliwi nam pokojową demonstrację tam, a nie tu – tłumaczył Kasprzak.

Kasprzak zaznaczył co prawda, że parlament „jest tabu” i „jaki by nie był, ma prawo obradować w pokoju”. Przekonywał jednak, zapowiadając obecność parlamentarzystów z immunitetem przy barierkach, że chodzi o to, by uczynić „pierwszy krok po władzę obywateli”.

Dzisiejszą demonstrację zorganizowały partie i środowiska opozycyjne, m.in. PO, Nowoczesna, KOD, Obywatele RP, Partia Razem. Demonstranci zgromadzili się wzdłuż ul. Wiejskiej i wokół pomnika AK. Przynieśli flagi biało-czerwone i unijne oraz liczne transparenty, z hasłami takimi jak: „Kaczyzm jak faszyzm niszczy Polskę”, „Popieramy sędziów”, „Chcemy sądów niezależnych od rządów”, „Moja Ojczyzna to nie prywatny folwark prezesa”. Pod adresem PiS i Jarosława Kaczyńskiego padły zarzuty „zaprowadzenia dyktatury” i groźby „rozliczenia”. O prezydencie RP zgromadzeni skandowali: „będziesz siedział”.

\n”,”provider”:”OnettvVideo”}}” data-run-module-isrun=”1″>

(do)

%d blogerów lubi to: