Uff, epokowe odkrycie


 

Fakt24

 

wczoraj 19:02, aktualizacja: wczoraj 19:53

Kopał dół i odkrył wrak samolotu! Sensacja pod Krosnem

Odnalezione fragmenty wraku messerschmitta

 

 

Zaskakującego odkrycia dokonał właściciel działki w Świerzowej Polskiej koło Krosna na Podkarpaciu. Pan Piotr kopiąc fundamenty pod budowę domu, natknął się na szczątki niemieckiego myśliwca, który rozbił się w tym miejscu w czasie II wojny światowej.

Odnalezione elementy to łopata śmigła oraz kawałki blach z kadłuba. Fragmenty maszyny – prawdopodobnie chodzi o model Messerschmitt Bf 109 – leżały na głębokości około metra. Wszystko wskazuje na to, że na posesji jest więcej części z samolotu. Znaleziskiem już zainteresowali się pasjonaci i historycy. Także policja, bo nie wiadomo, czy ziemia nie kryje także elementów uzbrojenia. Plac będzie wkrótce dokładnie zbadany.

 

O rozbitym w okolicy Messerschmittcie krążyły legendy. Wspominał o tym także jeden z raportów Armii Krajowej, działającej na tym terenie. Według meldunku AK pilot maszyny zdołał się uratować.

Katastrofa myśliwca miała miejsce w pobliżu lotniska w Krośnie, które w czasie II wojny światowej było dla Niemców strategiczne. Stąd m. in. startowały bombowce, które dokonywały nalotów na Związek Radziecki.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s