Kopaczowej rozmijanie się z prawdą


WPROST.pl

Macierewicz o nowych informacjach nt. Kopacz: Wtedy i dziś wprowadza państwo w błąd

Dodano: dzisiaj 06:2110 1

Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej

Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej / Źródło: Newspix.pl / MACIEJ GOCLON / FOTONEWS

– Pani minister Kopacz wprowadzała wówczas i dzisiaj państwo polskie w błąd – powiedział w rozmowie z Telewizją Republika szef MON Antoni Macierewicz, komentując ostatnie doniesienia na temat roli byłej premier w wydarzeniach po 10 kwietnia.

TV Republika opublikowała dokumenty, z których wynika, że Ewa Kopacz wraz z zespołem przedstawicieli Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Głównej Policji, specjalistami medycyny sądowej z zakresu antropologii i genetyki oraz ekspertami wojskowymi pomagała rosyjskim patomorfologom w identyfikacji ofiar katastrofy smoleńskiej. Kilka tygodni temu była premier, a wówczas minister zdrowia, przekonywała, że w Rosji „nie wykonywała czynności związanych z Ministerstwem Zdrowia” i pojawiła się tam jako reprezentant rządu ds. opieki nad rodzinami ofiar.

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz w rozmowie z Telewizją Republika stwierdził, że już wcześniej Kopacz złożyła sprawozdanie Sejmowi ze swoich działań w 2010 roku i „mówiła jasno, że takie prace były realizowane pod jej kierunkiem i że przebiegały znakomicie”.

Szef MON wskazał, że o ile była premier wykluczyła pomyłki ze strony polskiej, tak zapomniała, bądź nie wspomniała o tym, że pomyłki mogli popełnić Rosjanie. – Mamy do czynienia z dwoma różnymi relacjami i wydaje się, że pani minister Kopacz, która była tam z zespołem fachowców i nadzorowała ich w celu identyfikacji ofiar, wprowadzała wówczas i dzisiaj państwo polskie w błąd – powiedział Macierewicz.

Kopacz przesłuchana przez prokuraturę. „Od siedmiu lat gra się czymś, co jest wielkim narodowym nieszczęściem”WPROST.pl

/ Źródło: Telewizja Republika