Niemieckie podpalenia infrastruktury kolejowej


WPROST.pl

Seria podpaleń instalacji kolejowych w Niemczech. Podejrzani lewicowi ekstremiści

Dodano: dzisiaj 12:420 01

Niemiecka policja

Niemiecka policja / Źródło: Fotolia / Photocreatief.de

W poniedziałek w Niemczech doszło do serii podpaleń instalacji kolejowych. Policja podejrzewa, że ataki miały związek ze zbliżającym się szczytem G20 w Hamburgu. Niemieckie media podały dziś, że sprawcy mogą pochodzić ze środowiska lewicowych ekstremistów.

Ataki na infrastrukturę kolejową miały miejsce w Berlinie, Hamburgu, Kolonii, Dortmundzie, Lipsku i na terenie Dolnej Saksonii. Służby odnotowały 13 przypadków podpalenia kabli. Następstwem zdarzeń były zakłócenia w pracy instalacji sygnalizacyjnej i doprowadziło do przerw w ruchu środków komunikacji.

Policja w Berlinie sprawdza także list, który pojawił się na stronie internetowej indymedia.org, na której jednak już wcześniej pojawiały się informacje, które później się nie potwierdzały. Służby kolejowe podają, że co prawda z powodu niskich temperatur dochodzi czasami do samoistnych zapłonów kabli, jednak podejrzane jest to, że ostatnie incydenty miały miejsce w nocy.

Podpalenia sparaliżowały m.in. pracę dworca szybkiej kolei miejskiej Treptower Park w Berlinie, a także zakłócenia na trasach Dortmund-Bochum, Hamburg-Lubeka i Lipsk-Drezno.

/ Źródło: thelocal.de