Irański odwet na islamistach


WPROST.pl

Rakiety spadły na islamistów – Iran odpowiedział na zamachy

Dodano: dzisiaj 06:590 0

Wystrzelenie irańskich rakiet Shabab 3 (fot. youtube)

Iran odpowiedział na atak tzw. Państwa Islamskiego przeprowadzony 7 czerwca w Teheranie. Islamska Gwardia Rewolucyjna wykorzystała rakiety średniego zasięgu by uderzyć w pozycje islamistów we wschodniej Syrii.

Iran zdecydował się na zaatakowanie pozycji tzw. Państwa Islamskiego po tym, jak bojownicy dokonali na początku czerwca zamachów w Teheranie. Rakiety średniego zasięgu typu ziemia-ziemia wystrzelono z baz w Sanandaj oraz Kermanshah. Spadły one na pozycje islamistów w Daj az-Zauir we wschodniej Syrii.

Obserwuj

Press TV

@PressTV

Video shows IRGC’s surface-to-surface missile headed from western Iran to terrorists’ HQ in Syria’s Dayr al-Zawr

21:27 – 18 Jun 2017

 • 200200 podanych dalej

 • 259259 polubień

 • Twitter Ads info and privacy

  Skuteczny atak

  Według półoficjalnej agencji informacyjnej Tasnim, nalot miał być skuteczny – w jego wyniku śmierć poniosła „duża grupa bojowników tzw. Państwa Islamskiego”. Zniszczony został także arsenał bojowników, w którym znajdowała się nie tylko broń i amunicja, ale również znaczna ilość wyposażenia.

  Ataki w Teheranie

  7 czerwca w stolicy Iranu, Teheranie, przeprowadzone zostały ataki terrorystyczne, w których zginęło 13 osób, a ponad 40 zostało rannych. Napastnicy wdarli się do parlamentu oraz próbowali wkroczyć do mauzoleum ajatollaha Chomeiniego. Do przeprowadzeniu zamachów przyznało się tzw. Państwo Islamskie. Iran odpowiedzialnością za zamachy obarczył Arabię Saudyjską, ale królestwo ze stolicą w Rijadzie zaprzeczyło, by było w jakikolwiek sposób zaangażowane w ataki. Miejscowe media podały również, że wywiadowi Iranu udało się zapobiec trzeciemu atakowi.

  Państwo Islamskie atakuje Iran. Wojna dwóch głównych odłamów islamu?Do ataku na irański parlament oraz mauzoleum ajatollaha Chomeiniego przyznało się Państwo Islamskie. Jak informuje Al Jazeera, w zamachu zginęło przynajmniej 12 osób, a 33 zostało ranne.WPROST.pl

  wydarzenia świat iran teheran gwardia rewolucyjna