Adamowicz zamierza prowadzić własną politykę zagraniczną


niezalezna.pl - strefa wolnego słowa

 

19 czerwca 2017

 

Adamowicz przyjmie uchodźców za pieniądze z Brukseli? Odpowiedź ministra Błaszczaka WIDEO

 

Dodano: 18.06.2017 [23:00]

Adamowicz przyjmie uchodźców za pieniądze z Brukseli? Odpowiedź ministra Błaszczaka WIDEO - niezalezna.pl

foto: Marcin Gadomski/Gazeta Polska

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz na siłę próbuje ściągnąć imigrantów do Polski. Nawet sondaż, z którego wynika, że 70% obywateli Polski nie chce ich w naszym kraju, go nie powstrzyma. Na to przedsięwzięcie prezydent Gdańska ma zamiar wydać dotacje unijne. Minister Mariusz Błaszczak ma stanowczo odpowiedział na zamiar Adamowicza. 
Paweł Adamowicz chce skorzystać z programu „Relaunching Europe Bottom-Up”, w myśl którego samorządy mają decydować o relokacji uchodźców. W ten sposób chce ominąć rząd centralny.
Adamowicz zdaje się nie przejmować wynikiem sondażu, który głosi, że zdecydowana większość Polaków, a co za tym idzie mieszkańców Gdańska, nie chce uchodźców w swoim kraju.
CZYTAJ WIĘCEJ: ​Polacy stanowczo: Nie chcemy uchodźców
Nasza reporterka Cyntia Harasim spytała szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka, czy prezydent Gdańska może przyjąć uchodźców na własną rękę. Zdecydowana odpowiedź ministra rozwiewa wszelkie wątpliwości.

To jest ewidentne złamanie prawa. Jeżeli tak zrobi to złamie prawo. – powiedział Błaszczak, który był obecny na XII Zjeździe Klubów Gazety Polskiej.

W Polsce nikt nie może stać ponad prawem. Za politykę migracyjną jest odpowiedzialny rząd. To naród w październiku 2015 roku zdecydował o zmianie tej polityki, a więc polityki otwartych drzwi, jaką stosowała koalicja PO i PSL-u, a więc przyjmowania tysięcy muzułmanów do Polski, na politykę uszczelnienia granic zewnętrznych jaką stosuje rząd PiS. Jeżeli prezydent Gdańska tak mówi, to oznacza, że będzie łamał polskie prawo. – dodał minister.

Autor: bmŹródło: vod.gazetapolska.pl, niezalezna.pl, gdansk.pl