Rośnie liczba ofiar pożaru lasu w Portugalii


 

PolskieRadio.pl

Portugalia: rośnie liczba ofiar pożaru lasu

ostatnia aktualizacja:18.06.2017 15:10

Co najmniej 62 osoby zginęły, a ponad 50 zostało rannych w pożarze lasu w środkowej Portugalii – poinformowali tamtejsi urzędnicy. W związku z tym w kraju wprowadzono trzydniową żałobę narodową. Liczba ofiar może wzrosnąć.

Portugalia: rośnie liczba ofiar pożaru lasu.

Portugalia: rośnie liczba ofiar pożaru lasu. Foto: EPA/MIGUEL A. LOPES

Źródła rządowe informują, że większość ciał ofiar znaleziono w spalonych samochodach na drodze łączącej miejscowości Figueiros dos Vinhos i Castanheira de Pera. Według przedstawicieli miejscowych władz, to prawdopodobnie najtragiczniejszy w skutkach pożar lasu w historii Portugalii.

Walka z ogniem trwa od wczorajszego popołudnia. Pożary w środkowej Portugalii gasi 1600 osób. Są wśród nich ochotnicy i 700 strażaków. W akcji uczestniczy 500 wozów strażackich i 15 samolotów – portugalskich i hiszpańskich. Jak informują władze, ogień wybuchł z wielką siłą po uderzeniu pioruna w jedno z drzew w okolicach miejscowości Pedrogao Grande i błyskawicznie rozprzestrzenił się we wszystkich kierunkach.

Na miejsce tragedii udali się przedstawiciele portugalskich władz, w tym prezydent Marcelo Rebelo de Sousa. Złożył on kondolencje rodzinom ofiar.

Portugalia ogłosiła 3-dniową żałobę narodową, począwszy od dziś. 

IAR

Zachęcamy do śledzenia nas na Twitterze. Więcej i najwięcej wiadomości IAR po wykupieniudostępu do serwisu.