Niemcom nie wyszła okładka a nam się udało spotkanie na cmentarzu oficerów SS w Krzyżowej


WP Wiadomości  

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

MEDIA

+3

wczoraj (23:15)

Niemiecka gazeta przeprasza za okładkę. „Tym razem nam nie wyszło”

Lewicowa niemiecka gazeta „Tageszeitung” (TAZ) przeprosiła w sobotę za stronę tytułową sobotniego wydania, poświęconą byłemu kanclerzowi Niemiec Helmutowi Kohlowi z powodu jego śmierci. „Przykro mi” – napisał w internecie redaktor naczelny Georg Loewisch.

 

Helmut Kohl

Helmut Kohl (PAP/EPA)

Na pierwszej stronie weekendowego wydania redakcja zamieściła zdjęcie grobu z kwiatami oraz napis „Kwitnące krajobrazy”, będący cytatem z przemówienia Kohla, w którym obiecywał on mieszkańcom NRD dobrobyt po zjednoczeniu Niemiec. Na zdjęciu umieszczono też gruszkę – nawiązując do prześmiewczego określenia stosowanego przez media wobec Kohla ze względu na kształt jego głowy.

Termin „kwitnące krajobrazy” był w okresie późniejszym często wykorzystywany do krytyki Kohla, który nie spełnił wszystkich obietnic danym wschodnim Niemcom.

taz

Podziel się

  • TAZ projektuje swoje strony tytułowe zgodnie z zasadą „raczej bezczelnie i swobodnie niż grzecznie”. Tym razem jednak nam nie wyszło – napisał Loewisch.

Szef „TAZ” tłumaczył, że po śmierci wpływowych ludzi często dochodzi do ich „bezkrytycznej gloryfikacji” zgodnie z dewizą: o zmarłych mówi się tylko dobrze”.

  • Dowcip, który został przez wiele osób opacznie zrozumiany, jest złym dowcipem – przyznał Loewische.

Strona tytułowa gazety była od rana ostro krytykowana w mediach społecznościowych.

 

Kaja

Trzy sprawy: 1. Niemcy maja zaplacic repatriace za 2 wojne swiatową. 2 Niemcy muszą zostać odcięte od wpływu na polskie media. 3. Targowica proniemiecka …Czytaj całość

petecan

Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus bawiła się na weselu Krzysztofa Truskolaskiego z Nowoczesnej. W mediach pojawiły się informacje, że nadużyła alkoholu …Czytaj całość

kolos

Sorosowski-niemieckie media zmusić do zaprzestania antypolskiej działalności w naszym kraju oraz pozbawić tę nację polskich odznaczeń i obywatelstwa. Nie …Czytaj całość

vn

Raport opublikowany przez Federalny Urząd Policji Kryminalnej (Bundeskriminalamt, BKA), liczba przestępstw seksualnych popełnionych przez migrantów – definiowanych …Czytaj całość

Polub WP Wiadomośc