Toasty Pani Poseł


 

 • Wprost.pl

„Nawaliła się jak stodoła”. Scheuring-Wielgus reaguje na fakenewsy i zapowiada walkę o dobre imię

Dodano: wczoraj 21:543 661261

Joanna Scheuring-Wielgus, posłanka Nowoczesnej

Joanna Scheuring-Wielgus, posłanka Nowoczesnej / Źródło: Newspix.pl / DAMIAN BURZYKOWSKI

Posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus zamieściła na Twitterze oświadczenie, będące komentarzem do informacji, które w ostatnim czasie pojawiły się na jej temat w sieci. Sprawa dotyczy wesela jej klubowego kolegi Krzysztofa Truskolaskiego.

10 czerwca tego roku ślub brał Krzysztof Truskolaski, poseł Nowoczesnej, a na jego weselu pojawiła się m.in. Joanna Scheuring-Wielgus. Cała impreza odbywała się w Supraślu, a kilka portali internetowych opublikowało informacje na temat przebiegu zabawy, których główną bohaterką miała być właśnie posłanka Nowoczesnej.

„Wskazuję, że informacje opublikowane przez szereg portali internetowych na łamach ich internetowych wydań (…) redakcje te dopuściły się powielenia nieprawdziwych plotek nieznajdujących pokrycia w jakichkolwiek zdarzeniach, w związku z czym były niezgodne z prawdą i godzące w moje dobra osobiste” – pisze Scheuring-Wielgus.

Zobacz obraz na Twitterze

Zobacz obraz na Twitterze

Obserwuj

J. Scheuring-Wielgus @JoankaSW

@WiadomosciTVP TVPis szykują kolejny szkalujący, kłamliwy materiał na N, na podstawie fejkowej wiadomości. To podlega pod art.212 KK.

15:41 – 16 Jun 2017

 • 3030 podanych dalej

 • 5454 polubienia

 • Twitter Ads info and privacy

  W swoim oświadczeniu Scheuring-Wielgus zamieściła fragmenty relacji z wydarzeń, do których miało dojść 10 czerwca, a które są całkowicie nieprawdziwe (pisownia oryginalna – red.): „W trakcie imprezy wzmiankowana pani poseł nawaliła się jak stodoła i zaczęła biegać z kieliszkiem wódki wrzeszcząc: Za Smoleńsk!!! Traf chciał, że na sali była inna posłanka.N, pani Barbara Dolniak, której mąż zginął w Smoleńsku. Wielgus została wyprowadzona siłą z sali poza teren budynku i tam kontynuowała imprezę na Twitterze. Cała ta akcja jest tak żenująco zła, że pozostawię ją bez komentarza. Za informację dziękuję DDB”

  Posłanka Nowoczesnej wezwała autorów tych fałszywych doniesień do „zaniechania naruszeń jej dóbr osobistych”. Scheuring-Wielgus zapewniła też, że jeżeli redakcje nie zareagują na jej wezwanie, skieruje sprawę na drogę postępowania sądowego.

  / Źródło: Wprost.pl

  One thought on “Toasty Pani Poseł

  1. Cała impreza odbyła się w Księżynie nie w Supraślu, (więc jak piszecie to sprawdźcie informacje) wiem bo tam byłam jako gość. Osobiście uważam, ze posłowie z Nowoczesnej nie potrafią się należycie zachować. Cóż takie wychowanie, ślub i wesele było cudowne i starałam się nie zwracać uwagi na hołotę.

   Polubienie

  Możliwość komentowania jest wyłączona.