Kim Dzong Un uszkodził mózg amerykańskiemu studentowi


 

PolskieRadio.pl

Uwolniony z Korei Płn. amerykański student ma uszkodzony mózg

ostatnia aktualizacja:16.06.2017 07:09

Zwolniony z północnokoreańskiego więzienia amerykański student Otto Warmbier ma obrażenia neurologiczne – poinformowali amerykańscy lekarze. 

otto

ottoFoto: PAP/EPA/MARK LYONS

Neurolog Daniel Kanter na konferencji prasowej w stanie Ohio przekazał, że dokładna przyczyna uszkodzeń mózgu nie jest znana. Lekarze stwierdził także, że nie ma dowodów na zatrucie.

Zobacz obraz na Twitterze

Zobacz obraz na Twitterze

Obserwuj

Fox News

@FoxNews

Dr. Kanter on #OttoWarmbier: „We will refrain from speculating about what might happen in the future to him.” http://fxn.ws/2t6RYZT

21:11 – 15 Jun 2017

 • 8686 podanych dalej

 • 155155 polubień

 • Twitter Ads info and privacy

  We wtorek 22-latek został zabrany z Korei Północnej na pokładzie samolotu transportowego należącego do sił zbrojnych USA. Wczoraj wieczorem dotarł do USA. Otto Warmbier, skazany na 15 lat ciężkich robót za próbę kradzieży propagandowego plakatu, spędził w Korei Północnej 17 miesięcy.

  Według północnokoreańskich władz, Otto Warmbier tuż po procesie, do którego doszło w marcu ubiegłego roku zapadł w śpiączkę po zażyciu tabletki nasennej.

  Wcześniej amerykański sekretarz stanu Rex Tillerson poinformował, że obecnie USA nie prowadzą rozmów z Koreą Północną, dotyczących pozostałych Amerykanów znajdujących się w północnokoreańskim więzieniu.

  O tym, że więziony student znajduje się w śpiączce Korea Północna poinformowała USA dopiero w ubiegły poniedziałek.

  Obserwuj

  Feisty☀️Floridian @peddoc63

  #OttoWarmbier parents are thankful to Rex Tillerson & President Trump who brought their son home. #Tucker

  03:21 – 16 Jun 2017

 • 171171 podanych dalej

 • 274274 polubienia

 • Twitter Ads info and privacy

  Decyzję o tak zwanej medycznej ewakuacji Otto Warmbiera podjął prezydent Donald Trump. Władze USA będą domagać się od Pjongjangu wyjaśnień w sprawie stanu zdrowia Amerykanina. Korea Północna przez ponad rok nie informowała, że znajduje się on w śpiączce.

  kh

  Zobacz więcej na temat: świat korea północna azja usa stany zjednoczone