Niebywały atak Międzynarodowego Bractwa Wzajemnej Adoracji na Polską Premier


 

KAMIL ZAJĘCKI

21 min. temu

Tusk zareagował na wystąpienie Beaty Szydło w Auschwitz. Zobacz, co pokazała TVP

 

Nie milkną echa po wizycie szefowej rządu w Auschwitz. Wystąpienie Beaty Szydło krytykowano w największych światowych mediach, a głosu dezaprobaty udzielił na Twitterze sam Donald Tusk.

Jedynym miejscem, w którym starano się jakoś uzasadnić słowa polskiej premier była TVP.

 

Tusk zareagował na wystąpienie Beaty Szydło w Auschwitz. Zobacz, co pokazała TVP

(PAP, Fot: Ireneusz Sobieszczuk Jan Bogacz)

Wczoraj Beata Szydło przemawiając w miejscu kaźni ok. 1,5 mln ludzi, ponad 20 narodowości bestialsko zamordowanych w trakcie II wojny światowej mówiła o tym, że „Auschwitz to lekcja tego, że należy uczynić wszystko, aby chronić swoich obywateli”. Nie można mówić o przejęzyczeniu, ponieważ premier czytała słowa z kartki. Ktoś, kto pisał to przemówienie przegapił fakt, że Niemcy właśnie w ten sposób uzasadniali budowanie fabryk śmierci. Nawet administrator konta PiS na Twitterze wyczuł niestosowność słów Szydło i prędko skasował wpis z jej wypowiedzią. W sieci jednak nic nie ginie, a tweet przypominamy poniżej.

Twitter

Podziel się

Słowa Beaty Szydło wywołały nie tylko oburzenie ludzi dobrze znających historię. Opinia publiczna była wściekła, że szefowa rządu pojechała do obozu koncentracyjnego robić politykę. Wystąpienie premier w sąsiedztwie komór gazowych i jednoczesne uparte bronienie zamykania granic dla osób uciekających przed wojną wywołało olbrzymi niesmak. Jej rząd i partia konsekwentnie odmawiają przyjęcia nawet najmniejszej liczby uchodźców, nie stosują się do zaleceń instytucji europejskich, a nawet nie wykonuje wniosków Europejskiego Trybunału Praw Człowieka względem osób pochodzenia niearabskiego.

Podczas, gdy niemal całe wolne media w różnym stopniu intensywności krytykowały Beatę Szydło za Auschwitz, Polacy mogli przekonać się na własne oczy, czym są media na czele których stoją politycy. Wczoraj w audycji specjalnej na antenie TVP Info pokazano tweet Donalda Tuska, który odniósł się do słów polskiej premier.

– Takie słowa w takim miejscu nigdy nie powinny paść z ust polskiego premiera – napisał przewodniczący Rady Europejskiej.

Chwilę później na czerwonym pasku widzowie mogli zobaczyć napis „ATAK TUSKA NA POLSKĄ PREMIER”. Dodajmy, że audycja specjalna dotyczyła właśnie „ataku” Tuska na Szydło.

Zobacz obraz na Twitterze

Zobacz obraz na Twitterze

Obserwuj

Agnieszka Gozdyra

@AGozdyra

20:01 – 14 Jun 2017

 • 6060 podanych dalej

 • 163163 polubienia

 • Twitter Ads info and privacy

  W sieci pojawiło się mnóstwo komentarzy od osób zniesmaczonych nie tylko wystąpieniem Szydło, ale również tym, co w związku z tym robią media opanowane przez PiS.

  13godz.

  Agnieszka Gozdyra

  @AGozdyra

  pic.twitter.com/3V7Va2p23h

  Obserwuj

  Jan Osiecki @josiecki

  @AGozdyra Na taka telewizje NIGDY nie zaplace abonamentu.

  20:05 – 14 Jun 2017

 • 11 podany dalej

 • 4646 polubień

 • Twitter Ads info and privacy

  13godz.

  Agnieszka Gozdyra

  @AGozdyra

  pic.twitter.com/3V7Va2p23h

  Obserwuj

  Arkadiusz Waluk @ArkadiuszWaluk

  @AGozdyra Zrobili wydanie specjalne bo Tusk wrzucił Tweeta? W którym w dodatku nikogo specjalnie nie atakuje? Bez komentarza…

  20:06 – 14 Jun 2017

 • 22 podane dalej

 • 2020 polubień

 • Twitter Ads info and privacy

  13godz.

  Agnieszka Gozdyra

  @AGozdyra

  pic.twitter.com/3V7Va2p23h

  Obserwuj

  Marcin Mroczek @zmrok08

  @AGozdyra Nie mogę ich słuchać, nie mogę oglądać… Cymbały nawet nie wiedzą kiedy buzie w kubeł schować!!! Nie mówię już nawet żeby przeprosili !!!!

  20:03 – 14 Jun 2017

 • podanych dalej

 • 77 polubień

 • Twitter Ads info and privacy

  Na antenie TVP Info gośćmi byli również „eksperci” od tzw. życia politycznego, którzy brali polską premier w obronę. Jednym z nich był redaktor Piotr Semka, który w ekwilibrystyczny sposób wytłumaczył, „co Beata Szydło miała na myśli”. Według niego. nazim i Państwo Islamskie mają wiele analogii, a przecież dla sympatyzującej z PiS prawicy wszyscy uchodźcy to terroryści.

  Tak więc widzowie TVP dowiedzieli się wczoraj, że wyrażenie swojej prywatnej opinii na Twitterze to ATAK, a ludzie uciekający przed wojną to terroryści i naziści. Przypomnijmy, że za kilka miesięcy każdy Polak będzie musiał zapłacić za to ok. 20 zł miesięcznie w abonamencie.

  /Admin-to są niedopuszczalne chwyty, poniżej pasa/

   

  WP Wiadomości