Prof.Legutko broni polskiego interesu narodowego


Telewizja republika.pl

Prof. Legutko: Żadna siła nie może nas zmusić do przyjęcia imigrantów, jeśli polski rząd się na to nie zgodzi

 

lml18:30 13 czerwca 2017

rlegutko.pl

Nie ma tak naprawdę żadnych podstaw prawnych, poza tym, że członkowie Rady Europejskiej, zdeklarowali się na przyjęcie pewnej części uchodźców, ale sytuacja się zmieniła – zmienił się w Polsce rząd, nastroje i nie ma przyzwolenia na przyjecie uchodźców, imigrantów – mówił w Telewizji Republika eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości.

Gościem „Wolnych Głosów” był prof. Ryszard Legutko, eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości.

Komisja Europejska rozpoczyna postępowanie przeciwko Polsce, Czechom i Węgrom. Chodzi o kary za nieprzyjmowanie obowiązkowych kwot uchodźców, na które zgodę wyraził rząd Ewy Kopacz.

– Nie ma tak naprawdę żadnych podstaw prawnych, poza tym, że członkowie Rady Europejskiej, zdeklarowali się na przyjęcie pewnej części uchodźców, ale sytuacja się zmieniła – zmienił się w Polsce rząd, nastroje i nie ma przyzwolenia na przyjecie uchodźców, imigrantów – mówił prof. Legutko. – Pytanie jest tylko takie, jak daleko Komisja Europejska może zajść, ignorując to, ze nie ma takich podstaw prawnych? Żadna siła nie może nas zmusić do przyjęcia imigrantów, jeśli polski rząd się na to nie zgodzi – dodał eurodeputowany.

 

– Zmieniły się realia i skoro polski rząd nie ma przyzwolenia społecznego, a nie ma, bo ogromna część tych imigrantów nie chce przyjąć, byłoby rzeczą nieroztropną, żeby ich przyjąć. Polska przyjęła Ukraińców, Czeczenów, to nie jest tak, że jesteśmy niegościnni. Chodzi o wielkie liczby imigrantów, którzy zostali wpuszczeni do Europy bez żadnej kontroli, ale także społeczność muzułmańską z Bliskiego Wschodu, która niekoniecznie się asymiluje – wskazał gość Telewizji Republika.

Prof. Legutko powiedział, że „nie ma nic przeciwko referendum w tej sprawie”. – Tyle tylko, że wszystkie informacje, które mamy o nastrojach opinii publicznej, przekonują, że większość jest przeciw. (…)Polacy boją się, że pojawi się ten sam scenariusz, co w innych krajach europejskich – dodał.

Źródło: Telewizja Republika