“Kalifaciarze” wzywają do ataków na państwa Zachodu


 

rmf24 - Strona główna

 

  • Państwo Islamskie grozi Zachodowi. Wzywa do ataków na USA, Europę, Australię i Rosję

   Wczoraj, 12 czerwca (23:31)

   Terroryści z Państwa Islamskiego wezwali swoich zwolenników do organizowania zamachów w krajach Zachodu. Celem mają być Stany Zjednoczone, Europa, Australia i Rosja – podał Reuters. Agencja zacytowała nagraną wypowiedź rzecznika organizacji. Wiarygodność nagrania nie została jeszcze potwierdzona.

   Terroryści z Państwa Islamskiego wezwali swoich zwolenników do organizowania zamachów w krajach Zachodu. Celem mają być Stany Zjednoczone, Europa, Australia i Rosja - podał Reuters. Agencja zacytowała nagraną wypowiedź rzecznika organizacji. Wiarygodność nagrania nie została jeszcze potwierdzona.

   Walki o Ar-Rakkę opanowaną przez Państwo Islamskie (zdj. ilustracyjne)/YOUSSEF RABIE YOUSSEF /PAP/EPA

   Państwo Islamskie nawołuje także do przeprowadzania ataków w Iraku, Syrii, Iranie i na Filipinach podczas świętego miesiąca muzułmanów ramadanu, który rozpoczął się pod koniec maja, a zakończy się około 25 czerwca.

   Kolejne aresztowania po zamachach w Teheranie, w których zginęło 17 osób

   Kolejne aresztowania po zamachach w Teheranie, w których zginęło 17 osób

   Wiadomość została zamieszczona w sieci przy użyciu szyfrującej aplikacji Telegram. Nagrał ją najprawdopodobniej rzecznik organizacji Abu al-Hasan al-Muhadżer.
   O wy, lwy Mosulu, Rakki i Tall Afar, niech Bóg pobłogosławi waszą czystą broń i promienne twarze i walkę z tymi, którzy odrzucają (prawdę) i z apostatami – głosi nagranie. „Odrzucający” to pogardliwy termin, jakim sunnici określają szyitów.

   Do braci w wierze w Europie, Ameryce, Rosji, Australii i wszędzie. Bracia w waszych krajach postąpili słusznie, więc potraktujcie ich jak wzór (do naśladowania) i róbcie to, co oni robili – mówi rzecznik Państwa Islamskiego, który pogratulował też sprawcom zamachów na parlament Iranu oraz mauzoleum ajatollaha Chomeiniego w Teheranie. Al-Muhadżer dodaje, że Iran jest teraz „słabszy nić pajęcza sieć”, i wzywa do organizowania kolejnych ataków w tym kraju.

   (MRod)

   PAP

   

  Tagi:Państwo Islamskie