Przyjechał z Wrocławia do Warszawy zadymę robić


niezalezna.pl - strefa wolnego słowa

 

10 czerwca 2017

 

Policja wkroczyła do akcji. Wynosi zadymiarzy, wśród nich Frasyniuka – WIDEO

 

Dodano: 10.06.2017 [20:45]

Policja wkroczyła do akcji. Wynosi zadymiarzy, wśród nich Frasyniuka – WIDEO - niezalezna.pl

foto: twitter.com/KOW_z_KOD

Policja usuwa osoby, które usiadły w poprzek Krakowskiego Przedmieścia w Warszawie, gdzie ma przejść Marsz Pamięci o ofiarach katastrofy smoleńskiej. Wcześniej w archikatedrze św. Jana odprawiono comiesięczną mszę św. Wśród blokujących ulicę był również Władysław Frasyniuk – jego również usunęli funkcjonariusze. Jak zapowiedział w rozmowie z portalem Niezalezna.pl rzecznik stołecznej policji Mariusz Mrozek, wobec osób zakłócających legalny marsz, zostaną skierowane wnioski do sądu ws. popełnionego wykroczenia.
Marsz ma przejść w kierunku Pałacu Prezydenckiego, gdzie spodziewane jest wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.
Policja pojedynczo podnosi blokujących – grupę Obywateli RP – z ulicy, w okolicach kościoła św. Anny i przenosi poza kordon. Przez megafony policja wzywa do opuszczenia miejsca przemarszu i zapowiada użycie środków przymusu bezpośredniego. Obywatele RP skandują, że mają prawo protestować.


fot. TV Republika/print screen
CZYTAJ WIĘCEJ: Obywatele RP grożą zadymami. Policja krótko – będzie łamanie prawa, będzie interwencja
Wcześniej policja odgrodziła barierkami część Krakowskiego Przedmieścia – od okolic hotelu Bristol do pl. Zamkowego. Za barierkami ustawione jest stanowisko osób sprzeciwiających się obchodom miesięcznicy smoleńskiej.

fot. TV Republika/print screen
Wśród zadymiarzy był Władysław Frasyniuk. Jego również usunęli z ulicy policjanci.

Zobacz obraz na Twitterze

Zobacz obraz na Twitterze

Obserwuj

KOW z KOD @KOW_z_KOD

Awanturował się, darł mordę, leżał na ziemi, no to wynoszą.
A w #KOD wielkie poruszenie bo to #Frasuniuk

20:29 – 10 Jun 2017

 • 4646 podanych dalej

 • 115115 polubień

 • Twitter Ads info and privacy

  Mariusz Mrozek, rzecznik prasowy warszawskiej policji, podkreślił w rozmowie z portalem Niezalezna.pl, że zanim funkcjonariusze użyli siły, zespół negocjacyjny próbował rozmawiać z blokującymi Marsz Pamięci. Zadymiarzy zaczęto usuwać dopiero, kiedy nie zastosowali się do poleceń policji. – Wobec osób zakłócających legalny marsz zostaną skierowane wnioski do sądu w sprawie popełnionego wykroczenia – zaznaczył Mrozek.

  Obserwuj

  KOW z KOD @KOW_z_KOD

  Można wiele sugerować ale jedno jest pewne – policja po raz kolejny zachowała się w pełni profesjonalnie. Brawo @PolskaPolicja.

  20:45 – 10 Jun 2017

 • 3939 podanych dalej

 • 8888 polubień

 • Twitter Ads info and privacy