Prezydent Bułgarii wypowiada się przeciw antyrosyjskim sankcjom


Kresy - Portal Społeczności Kresowej

fot. youtube.com

PREZYDENT BUŁGARII CHCE ZNIESIENIA SANKCJI WOBEC ROSJI

 

10 czerwca 2017|0 Komentarze|w Europa Południowa, gospodarka, polityka, Regiony, Rosja, Wydarzenia |Przez Szymon Wiśniewski

Prezydent Bułgarii Rumen Radew wezwał do zniesienia sankcji wobec Rosji, jednakże zastrzega, że sam tego procesu nie jest w stanie zainicjować.

Na antenie bułgarskiej telewizji Radew stwierdził: „Z przyjemnością będę wspierał każde działania mające na celu zniesienie sankcji wobec Rosji, jednakże proszę zrozumieć, że prezydent nie może sam zainicjować takich działań”. Jego zdaniem wzajemne ograniczenia przynoszą tylko szkody.

W jego opinii, stosunki z Rosją powinny mieć charakter pragmatyczny. Radew uważa, że pomysł zniesienia sankcji wobec FR poparliby z pewnością bułgarscy przedsiębiorcy.

CZYTAJ TAKŻE: Bułgarscy nacjonaliści wchodzą do gry

Prezydent Bułgarii dodał również, że ma zamiar w najbliższym czasie przeprowadzić rozmowy z Władimirem Putinem i zaprosić go na bułgarskie obchody 140. rocznicy wyzwolenia spod osmańskiego jarzma, które odbędą się w 2018 roku.

Przypomnijmy, że USA i UE w 2014 roku wprowadziła sankcje przeciw Federacji Rosyjskiej w związku z aneksją Krymu i sytuacją na Ukrainie.

 

CZYTAJ TAKŻE: Bojko Borysow ponownie został premierem Bułgarii

Kresy.pl/rg.ru