Posypało się ich państwo i kamieni kupa


WP Wiadomości  

NATALIA DURMAN

56 min. temu

Mocne słowa pod adresem PO. „Próbowali zamienić państwo w wielkie żerowisko”

– Platforma Obywatelska w czasie swoich rządów próbowała zamienić państwo w wielkie żerowisko i rozkładała wszystkie instytucje państwa. Nie działało nic – stwierdziła Joanna Lichocka. To nie koniec. Posłanka PiS zabrała również głos m.in. nt. Smoleńska.

 

Ewa Kopacz

Ewa Kopacz (PAP)

Słowa Lichockiej padły na antenie Telewizji Republika. Posłanka PiS oceniła, że „przy okazji Smoleńska widzimy skalę bezczelności i tupetu, ale też skalę tego, jak bardzo państwo nie działało”.

W podobnym tonie mówiła w tym tygodniu w rozmowie z WP Beata Gosiewska, żona zmarłego w katastrofie smoleńskiej Przemysława Gosiewskiego. – Po siedmiu latach możemy stwierdzić na pewno, że jedynym celem polityków PO po katastrofie było udowodnienie tego, co powiedział Donald Tusk – że „państwo polskie zdało egzamin”. Choć wszyscy wiedzą, że było kompletnie na odwrót – oceniła.

wp

Ewa Kopacz przesłuchana ws. Smoleńska:

Ewa Kopacz przesłuchana ws. Smoleńska

00:00 / 02:06

Ewa Kopacz przesłuchana ws. Smoleńska

 

Lichocka podkreśliła również w Telewizji Republika, że PiS nie unika odpowiedzialności w sprawie śmierci Igora Stachowiaka na komisariacie we Wrocławiu. – Chcemy tę sprawę wyjaśnić. wszystkie okoliczności. Mariusz Błaszczak zgodził się przedstawić informację na ten temat – zadeklarowała.

– Znów byłam zażenowana zachowaniem posłów PO, którzy zaczęli krzyczeć, wyć, gdy minister Błaszczak wyszedł na mównicę sejmową, by odpowiedzieć na zadawane przez nich pytania – dodała poseł.

W związku ze śmiercią Stachowiaka politycy Platformy Obywatelskiej złożyli w środę wniosek o odwołanie Błaszczaka z funkcji szefa MSWiA.

Przeczytaj również: Sprawa Igora Stachowiaka. Tomasz Janik: Nic nie usprawiedliwia policyjnych tortur

WP Wiadomości