Ogólna szczęśliwość zapanowała w Polsce po amerykańskiej enuncjacji


niezalezna.pl - strefa wolnego słowa

 

10 czerwca 2017

 

Znamy szczegóły wizyty Donalda Trumpa w Polsce. Biały Dom: Prezydent wygłosi „ważne przemówienie”

 

Dodano: 10.06.2017 [08:43]

Znamy szczegóły wizyty Donalda Trumpa w Polsce. Biały Dom: Prezydent wygłosi „ważne przemówienie” - niezalezna.pl

foto: Gage Skidmore /flickr.com/photos/gageskidmore

Szef MSZ Witold Waszczykowski i szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski na wspólnej konferencji prasowej przedstawili główne założenia wizyty prezydenta USA w Polsce. Podkreślali, że wizyta Donalda Trumpa w Polsce pokazuje, że Polska jest ważnym sojusznikiem USA i ważnym partnerem w ramach NATO. Z kolei rzecznik Białego Domu zapowiadając wizytę prezydenta USA ujwniał, że Polsce Donald Trump wygłosi „ważne przemówienie”.
Minister Waszczykowski poinformował, że Polskę odwiedziła już grupa robocza Białego Domu przygotowująca tę wizytę. Pytany o program wizyty Donalda Trumpa w Polsce, szef MSZ odparł, że na razie rozmowy dotyczą Warszawy.

– Rozumiemy, że znaczna część spotkań prezydenta USA w Polsce będzie poświęcona sprawom bezpieczeństwa międzynarodowego, bezpieczeństwa naszego regionu – powiedział szef polskiej dyplomacji podczas spotkania z grupą korespondentów polskich mediów w rezydencji ambasadora RP w Waszyngtonie.

Z kolei szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski potwierdził, że możliwość złożenia wizyty w Polsce poruszył prezydent Andrzej Duda podczas rozmowy z Donaldem Trumpem podczas ostatniego szczytu NATO w Brukseli. Krzysztof Szczerski zwracał uwagę, że wizyta prezydenta Trumpa w Polsce będzie „obejmowała zarówno spotkania dwustronne, jak i spotkania z przywódcami regionu w ramach inicjatywy Trójmorza”.

– Taki program wizyty wzmacnia rolę Polski jako rzecznika regionu, czego przejawem był ostatni sukces Polski w postaci wyboru do Rady Bezpieczeństwa ONZ z naszego regionu – mówił Krzysztof Szczerski.

Wizytę prezydenta prezydenta USA w Polsce potwierdził oficjalnie Biały Dom.

– Wizyta prezydenta Trumpa w Polsce potwierdzi niezachwiane oddanie Ameryki wobec jednego z jej najbliższych sojuszników w Europie. Wizyta podkreśli priorytety administracji prezydenta Trumpa w kwestii wzmocnienia kolektywnej obrony NATO – poinformował rzecznik Białego Domu w oświadczeniu.

Ponadto rzecznik Białego Domu zapowiedział, że podczas wizyty w Polsce prezydent USA wygłosi „ważne przemówienie”, aby zademonstrować silne związki z Europą Środkową oraz będzie uczestniczył w spotkaniu na szczycie państw Trójmorza.