Kto robi szmal na uchodźcach?


Jedynie prawda jest ciekawa

logo-info-w

 

Kto zarabia na sprowadzaniu uchodźców? Chodzi o naprawdę duże pieniądze

 08.06.2017

sztefens

Kto zarabia na sprowadzaniu uchodźców? Chodzi o naprawdę duże pieniądze

Tylko w 2016 roku z Afryki Północnej do Włoch dotarło 181 tys. emigrantów. Żeby zrozumieć skalę zjawiska dodajmy, że taka liczba, to mniej więcej 10 proc. całej populacji Łotwy, czy liczba mieszkańców Olsztyna.

Lewicowe media zazwyczaj bombardują nas dość ckliwymi obrazkami pokazującymi grupy ludzi na pontonach, którzy nie zważając na zagrożenie, próbują dryfować do Europy, niejednokrotnie ryzykując własnym życiem czy życiem swoich dzieci.

Jednak jak podaje portal euroislam.pl taki obrazek, choć bardzo wzruszający zazwyczaj niewiele ma wspólnego z rzeczywistością. Choć ciągle zdarzają się tragiczne wypadki, dziś przerzut emigrantów wygląda zgoła inaczej, a za tą „ludzką kontrabandą” stoją gangi przemytnicze.

W rzeczywistości każda z tych 181 436 osób została podjęta na pokład jednostki europejskiej lub organizacji pozarządowej na wodach terytorialnych Libii, a więc maksymalnie 12 mil (ok. 20 km) od brzegu, a następnie przewieziona promem do Europy. Przemytnicy wypływają łodziami, bo to nie są już gumowe pontony, oddalają się na niecałe 12 mil, po czym wysyłają prośbę o pomoc i tyle – czytamy na euroislam.pl

Redaktorzy portalu stawiają śmiałą hipotezę, że gdyby nie patrole europejskie na wodach libijskich, wypadków mogłoby być mniej, ponieważ mniej osób zdecydowałoby się na wypłynięcie w morze.

– Ale to dopiero początek szaleństwa. Istnieją przesłanki, że przemytnicy są w kontakcie z pozarządowymi agencjami pomocy humanitarnej, co tłumaczyłoby, czemu tak często to one właśnie są na miejscu pierwsze. A to już jest przestępstwo – podaje euroislam.pl

Jak podaje brytyjski portal spectator.co.uk, większość tych organizacji pochodzi z Niemiec – na ich wyposażeniu jest 6 kutrów ratunkowych. Koszt utrzymania tych jednostek wynosi w przeliczeniu na złotówki ok 1,7 mln złotych miesięcznie, co w skali roku oznacza ok 20 milionów zł. Kto za to płaci, i kto na tym zarabia?

Na to pytanie starają odpowiedzieć włoscy prokuratorzy.   

„Musimy dowiedzieć się skąd pochodzą te pieniądze. Powinniśmy sprawdzić organizacje, które zajmują się dowożeniem migrantów do wybrzeży Włoch. Znamiennym jest fakt, że to właśnie one są zawsze najbliżej miejsca, skąd wysyłany jest sygnał”  – tłumaczy prokurator Carmelo Zuccaro.

Włosi przypuszczają, że dochodzi do zmowy między przemytnikami, a organizacjami pozarządowymi. Nie brakuje przypadków, że łodzie ratunkowe wyruszają na pomoc zanim dostaną sygnał S.O.S.

Warto o tym pamiętać, kiedy zaczniemy zastanawiać, gdzie płynie strumień pieniędzy, jakie uchodźcy są w stanie zapłacić, za podróż do „europejskiego raju”.

PF,euroislam.pl, spectator.co.uk

Czytaj oryginalny artykuł na: http://www.stefczyk.info/wiadomosci/swiat/kto-zarabia-na-sprowadzaniu-uchodzcow,20308462147#ixzz4jaEq2H8H