Usychająca gazeta, która dobrze życzy kosmopolitom


 

Ziemkiewicz: Wybiórcza wrażliwość „Wyborczej” – bardzo wzrusza ich uchodźca, a wielodzietna rodzina polska to patologia

 

MAD

8:15 9 czerwca 2017

Telewizja Republika

– Myślę, że przejście w publicystyce na poziom aktów strzelistych jest bardzo fajnym sposobem mówienia o polityce. Jeśli chodzi np. o horror ekshumacji poziom empatii „GW” jest zerowy. Widać, że ta wrażliwość jest wybiórcza – uchodźca ich bardzo wzrusza, polska rodzina wielodzietna ich nie wzrusza, bo to patologia, poza tym biorą te 500+, za co leming kupiłby sobie nowe rureczki, jeszcze te rodziny prowadzą dzieci do kościoła i rosną wyborcy PiS – powiedział w „Chłodnym okiem” Rafał Ziemkiewicz.

Szczególną uwagę w „Chłodnym okiem” Rafał Ziemkiewicz poświęcił dziś „Gazecie Wyborczej”, gdyż jak sam powiedział:

  • Spieszmy się czytać „Gazetę Wyborczą”, tak szybko znika w oczach. „GW” oburzona jest tym, że przyjedzie do Polski Donald Trump, do „tego kraju” przyjechałby lepiej Timmermans, a przyjedzie Trump, który jest głęboko niesłuszny, straszny, i weźmie PiS do nieba. Autor tego tekstu „informacyjnego” dopisał też komentarz o mrzonkach, które prześladują Polskę, że „my trzymamy się z Ameryką, zamiast z UE”. Właściwie to według niego jest tak, że jesteśmy „takimi samymi populistami i faszystami jak Amerykanie” – powiedział Ziemkiewicz.

W dalszej części publicysta przyjrzał się tekstowi zamieszczonemu na łamach „GW”, w którym nakreślono poruszający obrazek o uchodźcach, by potem wykorzystać to do uderzenia w Andrzeja Dudę.

 

  • Jak ktoś bierze na litość, to jest to wyczerpanie wszystkich możliwości perswazyjnych i tu „GW” leci na litość, mówiąc o koczujących uchodźcach, przeprawiających się przez morze z narażeniem życia – i pieniędzy, bo istnieją świetnie zorganizowane mafie – a życie uchodźców prezydent przeliczył na głosy – co za potwór! – ironizował Ziemkiewicz.
  • Myślę, że przejście w publicystyce na poziom aktów strzelistych jest bardzo fajnym sposobem mówienia o polityce. Jeśli chodzi np. o horror ekshumacji poziom empatii „GW” jest zerowy. Widać, że ta wrażliwość jest wybiórcza – uchodźca ich bardzo wzrusza, polska rodzina wielodzietna ich nie wzrusza, bo to patologia, poza tym biorą te 500+, za co leming kupiłby sobie nowe rureczki, jeszcze te rodziny prowadzą dzieci do kościoła i rosną wyborcy PiS – wyliczał publicysta.

  • Fajne są przewrotki, gdy dzicz uważa się za ludzi cywilizowanych, a za dzicz tych, którzy chcą, by państwo dbało o ich bezpieczeństwo i nie wpuszczało – wzorem Zachodu – nachodźców, którzy szukają perspektyw życiowych – stwierdził Rafał Ziemkiewicz.

Źródło: Telewizja Republika