A to Łuki Tęczowe budowała Nawiedzona w Duchu Świętym, a to odrzuca Parady Równości


 

Pikio.plPikio.pl

Strona Główna Wiadomości Polityka O tym mówi cała Warszawa. Zemsta ucznia na Hannie Gronkiewicz-Waltz

 

O tym mówi cała Warszawa. Zemsta ucznia na Hannie Gronkiewicz-Waltz

Autor: Krzysztof Kolasiński

Cze 7, 2017

 

 

fot. wikimedia/ Platforma Obywatelska RP

Ataku z tej strony prezydent Warszawy z całą pewnością się nie spodziewała. Uczeń Wielokulturowego Liceum Humanistycznego im. Jacka Kuronia w Warszawie – Sebastian Słowiński – odmówił przyjęcia od władz Warszawy nagrody za zwycięstwo w Olimpiadzie Filozoficznej.

Młody mężczyzna jako powód swej decyzji wskazał na brak objęcia patronatu przez miasto nad odbywającą się w miniony weekend Paradą Równości. Stwierdził, że w związku z tym, jako homoseksualista nie może przyjąć wyróżnienia od Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Jest mi niezmiernie miło, że moje osiągnięcia naukowe zostały docenione i zauważone przez miasto, jednocześnie jestem zaangażowany w obronę praw osób LGBT i byłem uczestnikiem Parady Równości, która po raz kolejny dostała odmowę patronatu miasta. Jako uczeń, który zdobywa nagrodę dla tego miasta, ale też jako homoseksualista, który wspiera paradę, muszę odmówić przyjęcia tej nagrody – powiedział w czasie uroczystości Sebastian Słowiński.

Chłopak uważa również, że prezydent Warszawy marginalizuje sprawy osób LGBTQ, a także ruchy lokatorskie i te, które nie wpisują się w ,,neoliberalną, heteronormatywną wizję tkanki społecznej”. Dlatego też nie uznaje nagród przyznawanych przez tak okropną jego zdaniem władzę.

Nie mam zamiaru przyjmować ani nagród, ani tytułów od władz miasta, które reprezentuje tylko wybujałą „większość” seksualną, bogatych warszawiaków i warszawianek – dodaje Sebastian Słowiński.

źródło: http://metrowarszawa.gazeta.pl