Putinowcy przechwycili Trumpowy bombowiec


OnetWiadomości

 

Pentagon potwierdza przejęcie bombowca. W manewrach bierze też udział Polska

dzisiaj 07:01

IAR

Skomentuj381

O przejęciu bombowca poinformowało wczoraj rosyjskie ministerstwo obronyFoto: AFPO przejęciu bombowca poinformowało wczoraj rosyjskie ministerstwo obrony

 

 

Powołując się na resort obrony Rosji agencja TASS podała, że bombowiec B-52 został wczoraj zidentyfikowany i namierzony, a następnie był monitorowany przez myśliwiec przechwytujący Su-27. Według Moskwy, amerykańska maszyna leciała wzdłuż rosyjskiej granicy. Według TASS, Su-27 eskortował amerykański bombowiec przez pewien czas, zachowując bezpieczną odległość.

 

Informacje te potwierdziła rzeczniczka amerykańskiego resortu obrony Michelle Baldanza. – Latający w siłach powietrznych USA bombowiec B-52 wykonywał rutynową misję w ramach ćwiczeń w międzynarodowej strefie nad Morzem Bałtyckim, gdzie został przechwycony przez rosyjski Su-27 – oświadczyła Baldanza dodając, że przechwycenia samolotów zdarzają się dość regularnie i w większości przypadków są przeprowadzane w bezpieczny sposób.

W ubiegłym tygodniu Pentagon poinformował o skierowaniu do Wielkiej Brytanii bombowców B-52 oraz 800 żołnierzy sił powietrznych USA. Maszyny skierowano do Europy, by mogły wziąć udział w manewrach sił NATO na Bałtyku z udziałem 14 państw Sojuszu, w tym okrętów polskiej marynarki wojennej.