Ukraińskie przykręcanie emerytury


 

11:08 06 CZERWIEC 2017

 

Ulica Chreszczatyk w Kijowie

„Miliony Ukraińców umrą, nie dowiedziawszy się, czym jest emerytura”

© Sputnik. Stringer

GOSPODARKA

22:56 05.06.2017Krótki link

13646342

Były deputowany Rady Najwyższej Wołodymyr Olejnik skomentował skutki reformy emerytalnej na Ukrainie zatwierdzonej przez MFW.

 

MFW zgodziło się na drakońską reformę emerytalną Hrojsmana. Tym sposobem zamiast kolejnej transzy, którą Poroszenko z Hrojsmanem szybko „zagospodarują” i wyprowadzą do rajów podatkowych „ślepe fundusze”, miliony emerytów na Ukrainie umrą, nie dowiedziawszy się, czym jest emerytura. Nawet nędzna minimalna… Umrą banalnie nie dożywszy i „nie dopracowawszy” do uwzględnionego w reformie stażu (emerytalnego). Zwłaszcza biorąc pod uwagę zrujnowanie ukraińskiej medycyny przez Amerykankę Uljanę Suprun — pisze ukraina.ru.

Żołnierze po pokazowych ćwiczeniach wojskowych przed szczytem NATO w Warszawie.

© REUTERS/ KACPER PEMPEL

Polska pod „uderzeniem szabli” NATO

Za zgodą MFW minimalny staż emerytalny zostanie podniesiony najpierw do 25 lat, a następnie do 35 lat. I to w warunkach, kiedy dzięki Poroszence i Hrojsmanowi gospodarka się rozpada, w państwie rośnie bezrobocie, ludzie wyjeżdżają na zarobki za granicę i nawet jeśli bardzo zechcą, nie będą w stanie „zarobić” taki staż, płacąc składki do funduszu emerytalnego. Dzięki „reformatorom” dożycie wieku emerytalnego a tym bardziej przeżycie po jego osiągnięciu na Ukrainie jest coraz trudniejsze.